Z dumą zapowiadamy premierę naszej nowej gry z projektu „Anchors for the Future”. Pierwszego marca 2022 r. oddamy Wam do użytku grę edukacyjną do pracy z dziewczynami.
Niedawno wróciłyśmy z Pragi, gdzie wraz z międzynarodowym zespołem wypracowałyśmy nową – ulepszoną wersję, testowanej dotąd w czterech miastach Europy, gry. Dzięki obszernej informacji zwrotnej naszych testerek, w ciągu 3 dni byłyśmy w stanie nanieść ogromną ilość usprawnień, przestestować rozgrywkę jeszcze dwukrotnie, aż w końcu kupka karteczek, kartek, origami, odręcznych rysunków i nieśmiertelnych post-itów stałą się wersją beta. Wersja do użytku (Print & play) będzie dostępna nieodpłatnie od 1 marca 2022 r. Dla kogo to narzędzie? Dla edukatorów i edukatorek oraz osób pracujących z młodzieżą zainteresowanych wzmacnianiem dziewcząt. Podczas rozgrywki uczestniczki ćwiczą krytyczne myślenie, podejmowanie własnych decyzji, kooperacji i lepiej poznają swoje zasoby (umiejętności, mocne strony itp.).
Facylitatorkami procesu powstawania gry w duchu Design Thinking Method były Karolina Pisz i Magdalena Kurowska z naszej Fundacji. Do tej pory w ramach projektu Anchors for the Future ukazała się platforma edukacyjna pełna porad, ćwiczeń, raportów czy filmów pomocnych w pracy z młodzieżą.
Więcej o projekcie można znaleźć tutaj i tutaj.
Gra powstaje we współpracy z organizacją:
- czeską: BUSINESS & PROFESSIONAL WOMEN CR Z.S
- hiszpańską: JOVENES HACIA LA SOLIDARIDAD Y EL DESARROLLO
- portugalską: C A I – CONVERSAS ASSOCIACAO INTERNACIONAL
Projekt Anchors for the Future jest realizowany i finansowany w ramach programu ERSAMUS+, KA2 – Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, KA205 – Partnerstwa strategiczne w sektorze młodzieży programu Erasmus Plus.