Aktualności

Polska otwiera granice!

Dzisiaj po 3 długich miesiącach Polska otwiera granice! W ramach świętowania tak dobrej wiadomości publikujemy wyjątkowo miłe, a w dodatku międzynarodowe wspomnienie. Bo właśnie 3 miesiące temu Fundacja uczestniczyła jako partner i organizacja wysyłająca w wymianie młodzieżowej w ramach programu Erasmus+, która miała miejsce w dniach 7-14.03.2020 w Wilnie.

Czytaj dalej Polska otwiera granice!

Uziemienie. Jak zostać w domu i nie wyjść z siebie?

Zamknięcie w domu, ograniczony kontakt z bliskimi, niepewność związana z przyszłością, lęk, obniżone poczucie bezpieczeństwa, wpływają negatywnie na nasze samopoczucie i myśli o sobie. Dlatego uruchomiłyśmy działania pomocowe pod hasłem Uziemienie. Jak zostać w domu i nie wyjść z siebie?

Od ponad 80 dni zmagamy się z restrykcjami związanymi z pandemią. Zamknięcie w domu, ograniczony kontakt z bliskimi, niepewność związana z przyszłością, lęk, obniżone poczucie bezpieczeństwa, wpływają negatywnie na nasze samopoczucie i myśli o sobie. Dlatego uruchomiłyśmy działania pomocowe pod hasłem Uziemienie. Jak zostać w domu i nie wyjść z siebie?

Czytaj dalej Uziemienie. Jak zostać w domu i nie wyjść z siebie?

Zarzuć kotwicę! Wystartowałyśmy z międzynarodowym projektem

Zaczęłyśmy od badania socjologicznego, a dziś jego wnioski przekuwamy w działanie. Wystartował nasz międzynarodowy projekt “Anchors for the Future”.

Najpierw było pytanie

Nie jedno, a nawet kilkadziesiąt. Kilkadziesiąt, jeśli nie wiecej, godzin rozmów, analizy i pisania. W ubiegłym roku powstał raport “Dziewczyny. Społeczne ramy kobiecości” autorstwa Marcina Deutschmanna, dr Magdaleny Piejko-Płonki i Karoliny Trościanki z Instytutu Socjologii, Uniwersytetu Opolskiego. Raport powstał na nasze potrzeby, chciałyśmy wiedzieć, jak najlepiej Was wspierać.

Czytaj dalej Zarzuć kotwicę! Wystartowałyśmy z międzynarodowym projektem