Ruszył 4 sezon spotkań z superbabkami

Ruszył czwarty sezon Spotkań z Superbabkami!

W nowym sezonie Superbabką Września została Zuza Jarocka, a Superbabką Października Anastazja Jończy. Kto jeszcze dołączy do tego zacnego grona?

Czym są Spotkania z Superbabkami?

 

Superbabki to kobiety i dziewczyny, które dają siłę, dokształcają i inspirują. W ramach Spotkań z Superbabkami opowiadają swoją historię i pokazują drogę, jaką przeszły, aby znaleźć się tam, gdzie są teraz. Dzielą się wiedzą, zainteresowaniami, poradami. Każda osoba uczestnicząca może wdać się w dyskusję, bądź zapytać o to, co akurat nasuwa się jej na myśl, w związku z historią Superbabki. Udział w takim wydarzeniu może być natchnieniem, motywacją i pomocą w znalezieniu sposobu: jak rozwinąć skrzydła, polubić siebie, poznać nowe osoby czy podjąć nowe tematy i kierunki. Widzimy się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godzinie 18:00. Spotkania trwają około godziny i są transmitowane na naszym fanapge. Możesz z nami być w tym czasie oglądając transmisję, a jeśli to niemożliwe to zawsze możesz obejrzeć tam zapisane spotkanie lub odsłuchać je w platformie streamingowej, np. w Spotify. 
Od września 2020 roku transmisje realizowane są przy użyciu sprzętu finansowanego z Funduszu Solidarnościowego „Działaj Dalej” ze środków Fundacji im. Stefana Batorego 

 

Kim jest Zuza Jarocka?

 

To Ambasadorka Laboratorium Zmiany. To także wulkan energii, kipiący pomysłami, a słowo „kreatywna” nawet w połowie nie oddaje jej potencjału. Sama o sobie mówi tak:

Z zamiłowania jestem aktywistką społeczną. Wszelkie formy udzielania się w organizacjach pozarządowych oraz organach samorządowych nie są mi obce. Uwielbiam kiedy coś się dzieje, gdy można komuś pomóc lub dostarczyć artystycznych wrażeń. Stąd też kierunek moich studiów – socjologia. Moją zaniedbaną pasją jest fotografia, która odzwierciedla również moje podejście do życia: 'prawda ponad piękno’.
Spotkanie z Zuzą odbyło się 28 września i można je obejrzeć tutaj.  Zuza jest czwartą Superbabką Września – w 2018 roku została nią Elżbieta Pogoda, w 2019 Iwona Kubarska,  w 2020 Agata Łozińska.

Kim jest Anastazja Jończy?

 

Brafiterka, która zajmuje się też profilaktyką raka piersi. Idealna osoba na październikowe spotkanie w ramach akcji #różowypaździernik. Sama o sobie mówi tak:

Jestem kobietą. Świadomą kobietą. Od 11 lat noszę właściwie dopasowaną bieliznę i promuję brafitting. Jestem brafitterką. Brafitterką pełną zrozumienia dla innych kobiet i ich potrzeb. Od ponad 8 lat profesjonalnie doradzam kobietom, dopasowuję bieliznę. Podpowiadam, jak prawidłowo i korzystnie dobrać biustonosz, jak wyeksponować swoje atuty, zadbać o zdrowie piersi. Uczę holistycznego podejścia do swojego ciała, zdrowia, wyglądu. Edukuję w zakresie profilaktyki raka piersi. Jestem wolontariuszką Fundacji Wsparcie na Starcie, której misją jest edukacja młodych dziewcząt w zakresie dbania o zdrowie piersi. Dzielę się swoim doświadczeniem, ażeby podkreślić piękno kobiet w każdej sytuacji. Dbam o to, by kobiety mogły czuć się komfortowo i dobrze wyglądać na co dzień, wieczorową porą, w trakcie uprawiania sportu, podczas karmienia swoich pociech.

Spotkanie z Anastazją odbyło się 26 października i można je obejrzeć tutaj. 

Anastazja również jest czwartą Superbabką Października – w 2018 była nią Agnieszka Zientarska, w 2019 Alicja Wiśniewska, a w 2020 Marta Szewerda-Koszyk.

Kto będzie następną Superbabką?

 

To pytanie także do Was. Jeśli chcesz nominować znaną Ci kobietę lub dziewczynę do Superbabki, napisz do nas! Opisz dlaczego uważasz, że dana osoba powinna być Superbabką i zostaw namiary na nią, abyśmy mogły z nią porozmawiać. Dzięki takim poleceniom Superbabką Marca 2020 została Iza Bandyk – wolontariuszka i wielokrotna uczestniczka Runmageddonów.

Wesprzyj nas, by Spotkania dalej mogły się odbywać

 

Dane: BNP Paribas Bank Polska S.A.
89 1750 0012 0000 0000 3073 6249
tytuł wpłaty: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE
Fundacja Laboratorium Zmiany
ul. Polna 15 49-100 Niemodlin
 
Pomagamy kobietom zadbać o siebie w życiu, w relacjach i w pracy.