wideokonferencja z udziałem 7 osób

Zarzuć kotwicę! Wystartowałyśmy z międzynarodowym projektem

Najpierw było pytanie

Nie jedno, a nawet kilkadziesiąt. Kilkadziesiąt, jeśli nie wiecej, godzin rozmów, analizy i pisania. W ubiegłym roku powstał raport „Dziewczyny. Społeczne ramy kobiecości” autorstwa Marcina Deutschmanna, dr Magdaleny Piejko-Płonki i Karoliny Trościanki z Instytutu Socjologii, Uniwersytetu Opolskiego. Raport powstał na nasze potrzeby, chciałyśmy wiedzieć, jak najlepiej Was wspierać.

Kotwice


Tak pojawił się koncept kotwic i zakotwiczenia, który zobrazowała niezawodna Ola Krok. Kotwice są potrzebne młodym kobietom, by mogły pewnie iść przez życie w zgodzie ze sobą. Ale jak je tworzyć, jak zakotwiczać się w życiu❓

Nasze działanie


To już zadanie dla międzynarodowego zespołu, który powstał z naszej inicjatywy. Łącznie cztery europejskie organizacje w projekcie Anchors for the Future będą szukać rozwiązań, które można zastosować w pracy z dziewczynami. Masz podopieczne, uczennice, kursantki? To może być coś dla Ciebie. Śledź nasze postępy w mediach społecznościowych.
Za nami już pierwsze spotkanie w międzynarodowym teamie, tydzień temu odbyło się kick-off meeting.


Projekt jest realizowany i finansowany w ramach programu ERSAMUS+, KA2 – Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, KA205 – Partnerstwa strategiczne w sektorze młodzieży programu Erasmus Plus.