Nowa gra edukacyjna na horyzoncie! Anchors for the Future

Wracamy wspomnieniami do ostatniego tygodnia czerwca, kiedy dziesiątka utalentowanych i ciężko pracujących osób stworzyła pod naszymi skrzydłami nową grę edukacyjną!

W zasadzie to jej prototyp. Gra, choć jeszcze bez tytułu, będzie doskonałym narzędziem do pracy dla edukatorów i edukatorek zainteresowanych wzmacnianiem dziewcząt. Podczas rozgrywki uczestniczki ćwiczą krytyczne myślenie, podejmowanie własnych decyzji, kooperacji i lepiej poznają swoje zasoby (umiejętności, mocne strony itp.).

Galeria zdjęć autorstwa Zuzy Jarockiej. 

Przed nami tygodnie pełne testowania gry z najróżniejszymi grupami, zebranie informacji zwrotnej i wdrożenie zmian. Przed kolejnym spotkaniem grupy roboczej z Czech, Hiszpanii, Portugalii i Polski muszą się odbyć co najmniej dwa takie cykle. Nie możemy się doczekać wniosków z testowania, to ekscytujący moment w procesie tworzenia gier, nie tylko edukacyjnych. Kiedy możemy spodziewać się ostatecznej wersji? Na przełomie roku.

Do tej pory w ramach projektu Anchors for the Future ukazała się platforma edukacyjna pełna porad, ćwiczeń, raportów czy filmów pomocnych w pracy z młodzieżą.

Więcej o projekcie można znaleźć tutaj i tutaj.

Gra powstaje we współpracy z organizacją:

  1. czeską: BUSINESS & PROFESSIONAL WOMEN CR Z.S
  2. hiszpańską: JOVENES HACIA LA SOLIDARIDAD Y EL DESARROLLO
  3. portugalską: C A I – CONVERSAS ASSOCIACAO INTERNACIONAL

Projekt Anchors for the Future jest realizowany i finansowany w ramach programu ERSAMUS+, KA2 – Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, KA205 – Partnerstwa strategiczne w sektorze młodzieży programu Erasmus Plus.