Męska robota w spódnicy

Tłusty czwartek świętowałyśmy na naszym wydarzeniu podsumowującym projekt „Join the Game”. Pracowałyśmy w nim nad tym, jak zachęcać dziewczyny do próbowania swoich sił w zawodach uznawanych za stereotypowo męskie. W programie: panel z naszymi gościniami, rozmowy przy kawie i warsztaty z grą, która powstała w ramach projektu. Gra jest dostępna za darmo w zakładce „do pobrania” wraz z materiałami dodatkowymi, które poprowadzą Was w korzystaniu z gry.

Patrycja Krause, Paulina Kirschke, Katarzyna Krzyżanowska

Wspaniałą frekwencję z pewnością zawdzięczamy właśnie naszym gościniom. Spotkanie prowadziła Katarzyna Krzyżanowska z naszej Fundacji, a w rozmowie uczestniczyły edukatorki oraz przedstawicielki zawodów, które są uznawane za „męskie”: Barbara Chyłka, dr inż. Anna Zatwarnicka, Patrycja Krause, Paulina Kirschke. Była okazja do opowiedzenia „jak jest” i co można zmienić, ale też do pośmiania się. Transmisja jest dostępna na naszym facebook’u oraz kanale youtube. Zachęcamy do oglądania.

 

Osoby uczestniczące w wydarzeniu mogły porozmawiać z naszymi gościniami przy kawie. To była okazja do porozmawiania o swoich własnych przemyśleniach, pomysłach czy zapytanie o rady i wskazówki. Zorganizowałyśmy też warsztaty, które prowadziła Karoliną Pisz. Przedstawiona została gra „Join the Game” – jak można ją wykorzystać w swojej pracy, jak dopasować do własnych potrzeb, jak przeprowadzić grę, gdy nie ma się doświadczenia.

Karolina Pisz i warsztaty z grą „Join the Game”

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Join the Game„, w którym pracowałyśmy nad zachęceniem dziewczyn do spróbowania swoich sił w zawodach uważanych za “męskie”, a przez to polepszeniem ich sytuacji na rynku pracy #JoinTheGame_EU

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+