Join the Game

Join The Game w Opolu! Stworzyłyśmy kolejną grę

Uff, za nami pracowity tydzień w projekcie „Join The Game” („Włącz się do gry”). Zobacz na fotorelacji, co razem z międzynarodowym zespołem robiłyśmy w Opolu.

Powstała pierwsza wersja gry!

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy do innowacyjnych rozwiązań nie wykorzystały metody Design Thinking Method. W ten sposób w ostatnim tygodniu osoby z organizacji partnerskich: Udruga PaRitter z Chorwacji, POUR LA SOLIDARITÉ z Belgii oraz UVic z Hiszpanii stworzyły pierwszą wersję gry. Jakiej? W czasie gry uczestniczki będą poznawać historie kobiet z różnych krajów, które musiały się zmierzyć ze stereotypami, że niektóre zawody są „męskie”. W ten sposób graczki poznają kulisy zawodów zdominowanych przez mężczyzn. Dzięki temu rozszerzy się ich wachlarz potencjalnych opcji kariery w przyszłości. A teraz zobaczmy, jak wyglądało spotkanie w Opolu!

Dlaczego właściwie gra?

Na to pytanie najlepiej odpowiemy w tym poście. Zobacz, jak możesz wykorzystać gry w swojej pracy z młodzieżą!

Więcej o projekcie Join The Game

 

Stworzyłyśmy projekt „Join the game” („Włącz się do gry”), żeby wypracować narzędzia i metody pracy dla pracowników młodzieżowych. Chcemy zachęcić dziewczyny i młode kobiety do pracy w zawodach zmaskulinizowanych (czyli takich, które są uważane za stereotypowo wykonywane przez mężczyzn), a przez to – polepszyć ich sytuację na rynku pracy. Więcej przeczytasz tutaj.

O kulisach projektu i jak to się stało, że powstał ten przeczytasz poniżej.

Nasze poczyniania w projekcie Join The Game można na bieżąco śledzić na Instagramie i Facebooku obserwując nas i śledząć hasztag #jointhegame_eu