Forum Równoważnik już 9 października 2023!

Po okresie intensywnych działań realizowanych w ramach projektu „Równoważnik” nadszedł czas na to, aby podzielić się owocami naszej pracy z innymi!   

W tym celu zapraszamy na forum z elementami world cafe z ekspertami i ekspertkami antydyskryminacyjnymi, w czasie którego nie tylko zaprezentujemy wyniki naszej pracy, ale również podamy dalej nasze wsparcie w postaci inspiracji oraz wymiany wiedzy i dobrych praktyk dotyczących przeciwdziałania dyskryminacji w środowisku szkolnym.  

 

Podczas forum będziemy gościć przedstawicieli i przedstawicielki środowisk szkolnych, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w nasz projekt, oraz osoby z regionu, które pracują z młodzieżą – w tym dyrektorów i dyrektorki szkół oraz urzędników i urzędniczki. Spotkamy się również z Kolbrún Hrund Sigurgeirsdóttir, ekspertką z Equality School of Reykjavík, która opowie o tym, jak wygląda dbanie o równość płci w islandzkich szkołach. Niemal połowa czasu trwania konferencji zostanie poświęcona na interaktywną sesję „world cafe”, która umożliwi uczestnikom i uczestniczkom konferencji aktywne poznanie dobrych praktyk przeciwdziałania dyskryminacji z Polski i Islandii oraz swobodną wymianę pomysłów i doświadczeń. 
 

Dla uczestników i uczestniczek naszej konferencji przygotowałyśmy zestaw promocyjnych materiałów, które przybliżą nasze osiągnięcia i cele projektu. Ponadto nasz zespół opracował specjalną „wyprawkę”, zawierającą szczegółową instrukcję wprowadzania standardów i przekazywania dobrych praktyk przeciwdziałania dyskryminacji. Jest to praktyczne narzędzie, które może wspierać uczestników i uczestniczki we wdrażaniu tych elementów w ich własnym otoczeniu. W czasie naszego spotkania zapewniamy również poczęstunek oraz dostęp do materiałów konferencyjnych. 
 

Do kogo skierowana jest tematyka konferencji?  

  • osoby zainteresowane tematyką spotkania i wdrażaniem zmian w środowisku szkolnym/ w ich własnym otoczeniu 
  • osoby pracujące w szkole 
  • kadra nauczycielska 
  • dyrektorzy/ dyrektorki 
  • kadra psychologiczno – pedagogiczna 
  • osoby pracujące w jednostkach samorządowych odpowiedzialnych za edukację 
  • studenci/studentki, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę związaną z tematyką spotkania

 

Jeśli chcesz wziąć udział w naszej konferencji, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym linkiem: 

 

Gdzie i kiedy się widzimy? 

09 października 2023 

godzina 09.00-13.00 

Hotel Szara Willa, Opole ul. Oleska 11 https://www.szarawilla.pl/  

Budynek dostosowany do osób z niepełnosprawnością.  

 
 

Projekt „Równoważnik” jest realizowany przez Fundację Laboratorium Zmiany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.