Warsztaty dla młodych działaczek

Wczesną jesienią organizujemy dwudniowy trening (z noclegiem) dla działaczek, aktywistek – osób, które już coś robią lub zaczynają robić dla swoich lokalnych społeczności. Może w samorządzie szkolnym, młodzieżowej radzie gminy, a może w młodzieżowym strajku klimatycznym? Nie ma tu miejsca na: „czy robię wystarczająco dużo?”. Jeśli to czytasz – ten wyjazd jest dla Ciebie i serdecznie Cię na niego zapraszamy!

 

O co chodzi w warsztatach wzmacniających? O empowering! Chcemy poznać Was ze sobą nawzajem i wzmocnić Was do dalszych działań lokalnych. To będzie okazja do poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach i wartościach (może uda się razem coś zdziałać w przyszłości?) i pakiet darmowych warsztatów prowadzonych przez nasz zespół, które skupiają się na tych kompetencjach, które są szczególnie ważne w działaniu, a także byciu lub zostawaniu liderką.

Kiedy?

Do końca tygodnia (03.09.2023) zbieramy preferowane przez Was daty. Potem wybierzemy dwie najbardziej popularne i odezwiemy się do Was mailowo! Najprawdopodobniej zobaczymy się w październiku.

Kto?

Dziewczyny w wieku 16 – 25 lat, które działają lub chcą działać dla społeczności. Tak, robisz wystarczająco, nie sabotuj samej siebie!

Ile kosztuje wyjazd?

Weekend wzmacniający jest realizowany i sfinansowany w ramach projektu: „Samorządne – wzmacnianie przywództwa kobiet” z Funduszy EOG. To oznacza, że nie ponosicie żadnych kosztów. Nocleg, wyżywienie i warsztaty są dla Was darmowe.

Co to są za warsztaty?

To Wy wybieracie, co jest dla Was najciekawsze, a my przygotujemy plan. W formularzu zapisów można wybrać, na jakich tematach najbardziej Wam zależy. Na liście mamy:

 • komunikacja
 • jak budować wsparcie społeczności
 • reagowanie na krytykę
 • widoczność i zabieranie głosu
 • asertywność
 • poczucie własnej wartości
 • praca z własnymi przekonaniami
 • dbanie o swoje samopoczucie, prawa i granice
 • social media – obecność w sieci a dbanie o siebie
 • stres – jak sobie z nim radzić
 • wypalenie i perfekcjonizm
Liderki nie tylko z miasta!

Szczególnie mocno zachęcamy do udziału dziewczyny z mniejszych miejscowości i wsi, które być może jeszcze nigdy nie miały okazji brać udziału w warsztatach. Wiele gmin ma prężnie działające Rady Młodzieżowe czy nieoficjalne grupy, które organizują w swoich miejscowościach ciekawe wydarzenia, żeby „coś się działo”. Dziewczyny, widzimy Was i Waszą pracę – dołączcie do nas jesienią! Jak to z nami zawsze jest – gwarantujemy przemiłą atmosferę, w której można czuć się swobodnie, dziewczyńską energię i wartościowe warsztaty prowadzone przez doświadczone trenerki.

Link do zapisów znajdziecie TU.
Do zobaczenia!

 

„Samorządne – wspieranie przywództwa kobiet” – to projekt realizowany przez Fundację Laboratorium Zmiany w partnerstwie z Europa Iuvenis.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.