Festiwal Dziewczyn 2021 za nami! Zobacz, co przygotowałyśmy!

Festiwal Dziewczyn 2021 dobiegł końca! To był bardzo udana edycja i dziękujemy wszystkim osobom, które sprawiły, że to święto dotarło w najróżniejsze miejsca. W tym roku pojawiłyśmy się także w Otmicach, Dobrzeniu Wielkim, Głuchołazach i oczywiście w Opolu. Co zaprezentowałyśmy?

Spotkanie z Superbabką Października – Anastazją Jończy

Sama o sobie mówi tak: Jestem kobietą. Świadomą kobietą. Od 11 lat noszę właściwie dopasowaną bieliznę i promuję brafitting. Jestem brafitterką. Brafitterką pełną zrozumienia dla innych kobiet i ich potrzeb. Od ponad 8 lat profesjonalnie doradzam kobietom, dopasowuję bieliznę. Podpowiadam, jak prawidłowo i korzystnie dobrać biustonosz, jak wyeksponować swoje atuty, zadbać o zdrowie piersi. Uczę holistycznego podejścia do swojego ciała, zdrowia, wyglądu. Edukuję w zakresie profilaktyki raka piersi. Jestem wolontariuszką Fundacji Wsparcie na Starcie, której misją jest edukacja młodych dziewcząt w zakresie dbania o zdrowie piersi. Dzielę się swoim doświadczeniem, ażeby podkreślić piękno kobiet w każdej sytuacji. Dbam o to, by kobiety mogły czuć się komfortowo i dobrze wyglądać na co dzień, wieczorową porą, w trakcie uprawiania sportu, podczas karmienia swoich pociech. Zapis tego spotkania można obejrzeć tutaj: https://fb.watch/8UPzDOgeH4/
 

Specjalny odcinek podcastu „Co dziewczyny i kobiety powinny wiedzieć o piersiach i samobadaniu?”

Tak, tak! Jesteśmy  także na Spotify, Apple Podcast i Google Podcast. Oprócz większości dotychczasowych rozmów z Superbabkami są tam takie perełki jak:

  • gry i stereotypy,
  • zdrowie (odcinek o samobadaniu),
  • jak ze sobą rozmawiać, kiedy mamy różne poglądy,
  • o kompetencjach, które pomagają w dorosłym życiu
  • i wiele innych innych.
Przy gotowaniu, sprzątaniu, malowaniu akwarelą, w korku na bramkach na A4 lub w bezsenną noc. Możemy Wam towarzyszyć, gdziekolwiek jesteście. Po prostu nas wyszukajcie w kategorii podcasty (Laboratorium Zmiany lub Spotkania z Superbabkami). Link do odcinka z Anastazją Jończy:
 

Dyskusja „Czego pragną dziewczyny?”. Festiwal Dziewczyn zawitał do OPO

 

O czym marzą? Co je motywuje do działania? Kto jest ich autorytetem? Co chcą powiedzieć dorosłym? I w końcu: Jak to jest być dziewczyną, dobrze? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały: Ola z opolskiego kolektywu feministycznego Latte z dwoma kostkami feminizmu, Natalia – ekspertka do spraw dziewczyńskości, Przemek – ojciec Zosi oraz Agnieszka – nauczycielka wychowania fizycznego, Superbabka Grudnia 2020 oraz liderka inicjatywy Koszyczek ratunkowy.  Zapis tego spotkania znajdziecie tutaj: https://www.instagram.com/tv/CUvLcqOqk0O/?utm_medium=copy_link Dziękujemy społecznej klubokawiarni OPO za gościnę i pomoc w organizacji! 

Nowa gra edukacyjna! Anchors for the Future

Gra, choć jeszcze bez oficjalnego tytułu, będzie wkrótce doskonałym narzędziem do pracy dla edukatorów i edukatorek zainteresowanych wzmacnianiem dziewcząt. Podczas rozgrywki uczestniczki ćwiczą umiejętności niezbędne w dorosłym życiu: m.in. krytyczne myślenie, podejmowanie własnych decyzji, kooperację i swoje zasoby (umiejętności, mocne strony itp.). Rozegrałyśmy w Opolu, Otmicach, Dobrzeniu Wielkim i Głuchołazach. Wiecej o grze i powiązanym z nią projekcie Anchors for the Future, znajdziesz tutaj. 
 

Z poprzedniej edycji…

 

Poprzedni Festiwal Dziewczyn był totalnie w wersji online. Oprócz quizu czy konkursu z nagrodami, było także coś uwlaniające kreatywne pokłady. Na skołatane nerwy, na chwilę dla siebie, na celebrowanie dziewczyńskości – kolorowanki specjalnie przygotowane na Międzynarodowy Dzień DZiewczynek przez Amelię Banasiak. Do pobrania tutaj.

Pomóż nam działać dalej na rzecz kobiet i dziewcząt! 

 
Dane: BNP Paribas Bank Polska S.A.
89 1750 0012 0000 0000 3073 6249
tytuł wpłaty: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE
Fundacja Laboratorium Zmiany
ul. Polna 15 49-100 Niemodlin
 
Pomagamy kobietom zadbać o siebie w życiu, w relacjach i w pracy.