Działaj Dalej

 

Z takimi słowami wchodzimy w nowy rok i, o dziwo, pod tym hasłem upłynęło nam ostatnie pół roku 2020.

Dlaczego?

Jak zawsze zacznijmy od początku.

2020 to miał być ten rok. NASZ rok. Czas nowości: jeszcze lepszej energii, warsztatów i kolejnego etapu w karierze fundacji. Terminy w szkołach dopięte na ostatni guzik, tylko ferie po drodze i działamy. Zespół trenerek w międzyczasie w pocie czoła kończył kilkumiesięczną pracę nad pierwszym oficjalnym produktem sprzedażowym. Tak powstały „Warsztaty pudełkowe” – narzędzie wspierające pracę nauczycieli i nauczycielek, a dla organizacji – szansa niezależności finansowej.

Niestety marcowa premiera zbiegła się z pierwszym lock downem. Tym „na chwilę”.

Przez pierwsze tygodnie uczyłyśmy się wraz z naszą społecznością funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Trzymałyśmy i trzymaliśmy się razem, wspierając się na duchu. Dzieliłyśmy się naszą wiedzą na temat radzeniem sobie ze stresem, z odosobnieniem czy oferowałyśmy darmowe konsultacje psychologiczne.

Jednak widmo konsekwencji zamrożonych działań zawisło także nad nami. Nie pomagał brak sprzętu czy wyścig z konkurencją o uwagę w sieci. Poszukiwanie rozwiązań doprowadziło nas do informacji o dotacjach, mających na celu niwelowanie skutków pandemii. I stało się.

Złożyłyśmy wniosek… I sukces!

 

Fundacja im. Stefana Batorego obdarzyła nas oraz nasze dotychczasowe działania zaufaniem i przyznała nam dotację w wysokości 28 000 zł w ramach Funduszu Solidarnościowego „Działaj Dalej”. Nazwa brzmi znajomo, prawda?

Wsparcie pozwoliło nam wrócić na pełne obroty (póki  co w on-linowym wydaniu) i podejmować strategiczne decyzje. Rozwinęłyśmy zaplecze fundacji oraz umiejętności zespołu by móc kreować działania na jeszcze wyższym i lepszym poziomie.

 

Od sierpnia do grudnia 2020 w ramach dotacji udało nam się:

 

  • Zakupić sprzęt niezbędny do pracy on-line oraz rozwinąć zaplecze produkcyjno-montażowe. Mamy w końcu własne laptopy, wysokiej jakości kamerę internetową, słuchawki, mikrofon nagraniowy i profesjonalne oświetlenie.
  • Zaplanować i przeprowadzić kampanię „Misja Odwaga” poświęconą warsztatom dodającym odwagi. Jesteśmy umówione na spotkania z firmami-darczyńcami!
  • Zorganizować pierwszy openspace w wersji online, info: tutaj!
  • Zaprojektować materiały wizualne do naszych kampanii, kursów i komunikacji w mediach społecznościowych
  • Przy wykorzystaniu zakupionego sprzętu kontynuować Spotkania z Superbabkami (transmisje live)
  • Nagrać serię podcastów poświęconych przeciwdziałaniu stereotypom, trudnościom w komunikacji czy przybliżających idee naszych działań.
  • Utworzyć oficjalne konto na Spotify gdzie znajdziecie wszystkie archiwalne Spotkania z Superbabkami i inne podcasty: tutaj!
  • Stworzyć nową stronę internetową poszerzoną o własny sklep internetowy oraz przestrzeń umożliwiającą stworzenie platformy e-learningowej oraz bazy materiałów edukacyjnych.
  • Zaprojektować mini kursy online, więcej: tutaj!
  • Wziąć całym zespołem udział w szkoleniach oraz kursach internetowych: nauka storytellingu z Pawłem Tkaczykiem, tworzenie newsletterów oraz sprint social media z Latającą Szkołą Agaty Dutkowskiej.

Efekty możecie śledzić na naszych mediach społecznościowych i w trwających projektach. W tym roku Działamy Dalej!

_____________________________________________________________________________________________

Finansowane z Funduszu Solidarnościowego „Działaj Dalej” ze środków Fundacji im. Stefana Batorego