Dlaczego boimy się feminatywów? Wykład w ramach Tygodnia Kobiet

Nasza fundacja dołączyła do Tygodnia Kobiet organizowanego przez Radę Kobiet w Opolu. Wspólnie z Radą i MBP w Opolu zorganizowałyśmy wykład dr hab. Anny Tabisz dot. feminatywów, który już teraz możecie obejrzeć na naszej stronie.


dr hab. Anna Tabisz, Fundacja Laboratorium Zmiany, Rada Kobiet w Opolu i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają wszystkich – zwolenników i zwolenniczki, sceptyków i sceptyczki oraz osoby niezdecydowane do obejrzenia zarejestrowanego podczas Tygodnia Kobiet wykładu o feminatywach. Liczymy, że przyczyni się do dalszej, szerszej i żywej rozmowy o żeńskich końcówkach – zastanowienia się nad ich rolą w języku polskim, pochylenia nad tym, czy to nowomowa, nieunikniona część j. polskiego czy może przeszłość.

dr hab. Anna Tabisz – językoznawczyni, kierowniczka Katedry Języka Polskiego w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego. Zainteresowania badawcze mieszczą się w obrębie: dyskursu edukacyjnego, lingwodydaktyki, lingwistyki tekstu, pragmalingwistyki, oraz etyki języka. Problemy szczegółowe, które podejmuje w badaniach własnych, to: komunikacja dydaktyczna, kształcenie językowe w szkole, sprawność mówienia. Autorka „Kompetencji tekstotwórczych uczniów na przykładzie rozprawki” oraz licznych artykułów naukowych. Redaktorka i współredaktorka tomów z serii „Języka a Edukacja”.

Aby obejrzeć, należy kliknąć w poniższą grafikę – link otworzy się w osobnej karcie.