Zarzucamy kotwicę w projekcie Anchors for the Future

Po dwóch latach pracy zarzucamy kotwicę w projekcie Anchors for the Future. Zobacz z czego możesz skorzystać w swojej pracy z dziewczynami!

Dobiegł końca nasz międzynarodowy projekt poświęcony rozwijaniu kotwic-umiejętności niezbędnych dziewczynom do wkroczenia w świat dorosłych. Te umiejętności to: krytyczne myślenie, zdolność pozyskania sojuszników, prawo do popełniania błędów, umiejetność proszenia o pomoc, kierowanie sobą, umiejętność podejmowania własnych decyzji i samoświadomość.

Celem projektu było stworzenie i upowszechnienie innowacyjnych materiałów edukacyjnych dla pracowników(czek) młodzieżowych, aby zapobiegać nierównym szansom ze względu na płeć na rynku pracy (w oparciu o badania i doświadczenia dziewcząt i młodych kobiet z krajów partnerskich). Tak powstały: gra edukacyjna Anchors, publikacja Sparks  i platforma edukacyjna. Materiały są dostępne w różnych wersjach językowych, w tym ukraińskiej (!) do bezpłatnego pobrania na oficjalnej stronie projektu. 

Podziękowania

Dziękujemy Ayi, Lence, Amrowi, Albie, Martinowi, Helderowi, Tiago, Luanie, którzy stanowili nasz zespół przez ten czas oraz setkom osób wielokrotnie testującym naszą grę, prowadzącym i udzielającym wywiadów do publikacji Sparks, wszystkim zaangażowanym w przeniesienie naszych rezultatów z papierków, notatek, karteczek samoprzylepnych do świata cyfrowego. Z ramienia naszej fundacji projekt koordynowały Karolina Pisz i Magdalena Kurowska.

Organizacje biorące udział w projekcie Anchors For the Future to:

Projekt był realizowany i finansowany w ramach programu ERSAMUS+, KA2 – Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, KA205 – Partnerstwa strategiczne w sektorze młodzieży programu Erasmus Plus.