Dwie grupy osób siedzących przy stołach prowadzą rozmowę.

Za nami Spotkanie z Superbabkami!

Za nami pierwsza edycja Spotkania z Superbabkami, gdzie nastolatki swobodnie rozmawiały o swojej wymarzonej pracy z trzema wyjątkowymi kobietami – pracującymi jako kierowczyni autobusu, alipinistka przemysłowa czy inżynierka budowy instalacji elektrycznych. Co z tego wynikło?

21 kwietnia w Studenckim Centrum Kultury spotkały się nastolatki myślące o swojej przyszłości z Superbabkami, które wykonują zawód społecznie/kulturowo uznawany za męski. Naszym zdaniem zawody mają charakter uniwersalny i jeśli ktoś chce gasić pożary lub leczyć zwierzęta, to robi to bez względu na swoją płeć. I ta idea przyświecała nam przy zapraszaniu Superbabek: Zofii Ryby – alpinistki przemysłowej, Bogny Kaszowskiej – inżynierki budowy instalacji elektrycznych oraz Elżbiety Pęgiel – kierowczyni autobusu w MZK Opole.  Cieszymy się, że pokazały kulisy swojej pracy, tłumaczyły, opowiadały o swoich początkach, zachęcały lub ostrzegały. Przede wszystkim, że były otwarte na nasze nastolatki, które miały mnóstwo pytań, wątpliwości lub myśli do podzielenia się.

Spotkanie z Superbabkami było eksperymentalnym wydarzeniem ingurującym jednocześnie nasze warsztaty z tworzenia gry terenowej o zawodach i karierze. Nastolatki w wieku 15-16 lat mogą jeszcze dołączyć do naszej grupy warsztatowej. Chętne proszone są o zgłoszenie się do Katarzyny Krzyżanowskiej lub Karoliny Pisz Banasiak: 

rekrutacja@laboratoriumzmiany.org 

Wszystko to dzieje się w ramach naszego projektu Włącz się do gry realizowanego w inkubatorze mikroinnowacji społecznych TransferHUB (FISE, Stocznia i PWC).

—————-

Projekt innowacyjny „Włącz się do gry” realizowany jest w ramach projektu grantowego „TransferHUB generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”, www.transferhub.pl.