Szkolenie Erasmus+ „Education by Games” (2)

Od 22 do 26 kwietnia 2024 r. mieliśmy przyjemność zorganizować i poprowadzić (a część zespołu nawet uczestniczyć) wyjątkowe szkolenie „Education by Games”. To inspirujące wydarzenie zgromadziło uczestników i uczestniczki z Polski, Rumunii, Litwy, Słowacji, Bułgarii i Hiszpanii, którzy pod przewodnictwem naszych doświadczonych trenerek, Karoliny i Oli, wspólnie pracowali i pracowały nad tworzeniem innowacyjnych gier edukacyjnych.

Podczas pięciu intensywnych dni szkolenia, uczestnicy i uczestniczki zaangażowali się w różnorodne warsztaty i ćwiczenia, które miały na celu rozwijanie umiejętności projektowania gier edukacyjnych. Pracowaliśmy nad prototypami interesujących gier, które mają na celu wspierać rozwój kluczowych kompetencji u młodzieży i nie tylko. Dzięki takiej formie nauki, mogliśmy zobaczyć, jak gry mogą stać się potężnym narzędziem edukacyjnym.

Wszystkie zaangażowane osoby miały okazję wziąć udział w sesjach innowacyjnych gier edukacyjnych: „Join the Game” oraz „Anchors for the Future”. Dzięki „Join the Game” rozwijali umiejętności pracy zespołowej i komunikacji, ucząc się jednocześnie efektywnego rozwiązywania problemów w dynamicznych sytuacjach. Natomiast gra „Anchors for the Future” skupiła się na planowaniu strategicznym i podejmowaniu decyzji w obliczu wyzwań przyszłości, co pozwoliło uczestnikom i uczestniczkom na lepsze zrozumienie procesów długoterminowego myślenia i zarządzania ryzykiem. Oba doświadczenia wzbogaciły ich o praktyczne umiejętności oraz poszerzyły wiedzę, którą będą mogli zastosować w codziennej pracy i dalszym rozwoju zawodowym.

Szkolenie „Education by Games” to nie tylko ciężka praca, ale również mnóstwo świetnej zabawy i niezapomnianych chwil. Wspólne tworzenie gier edukacyjnych pozwoliło nam nawiązać nowe przyjaźnie i wymienić się cennymi doświadczeniami. Wszyscy wynieśli z tego szkolenia coś wyjątkowego, co na pewno wykorzystają w swojej dalszej pracy edukacyjnej. Szkolenie było niesamowitą okazją do nauki i wymiany doświadczeń. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom uczestniczącym oraz naszym trenerkom, Karolinie i Oli, za stworzenie inspirującej i twórczej atmosfery. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenia i już teraz planujemy dalszy rozwój naszych projektów (kolejne szkolenie na horyzoncie!).

Zapraszamy do śledzenia naszych działań i dołączania do naszych przyszłych inicjatyw. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Autorka: Natalia Paluch

Akcja 1. Mobilność edukacyjna – projekty w zakresie mobilności na rzecz osób pracujących z młodzieżą.