Rada kobiet w Twojej gminie? Pomożemy!

W kwietniu zakończyłyśmy projekt, podczas którego wspierałyśmy lokalne działaczki z województw opolskiego i dolnośląskiego. Przeprowadziłyśmy badania, prowadziłyśmy spotkania, wysłałyśmy materiały do Rad Gmin i Powiatów. To jednak nie koniec działania w naszym regionie!

 

Przez najbliższe miesiące chcemy sieciować działaczki województw opolskiego. Spotykamy się z kobietami, które chciałyby wesprzeć założenie Rady Kobiet w swojej gminie i być naszą „łączniczką” z lokalną społecznością. Wspólnie zorganizujemy dla Was warsztaty, antykonferencję i wesprzemy w realizacji mikroinicjatywy. Podzielimy się wiedzą, jakie kroki trzeba podjąć, żeby założyć Radę Kobiet, gdzie można sięgać po środki na działalność i wciągniemy w naszą sieć kobiet działających w naszym województwie.

Na grafice można zapoznać się z planem działania. Stworzymy 5 grup działania w całym województwie opolskim, a każda z nich przejdzie przez kilka etapów opisanych poniżej.

 

 

 

Zaczynamy od kameralnego spotkania przy kawie, żeby opowiedzieć dokładnie o naszym planie działania i ramach czasowych. Magda, która ma doświadczenie w kierowaniu Radą Kobiet w Opolu, przyjedzie spotkać się osobiście z kobietami działającymi na rzecz lokalnych społeczności (niekoniecznie pełniąc formalną funkcję!) i wyjaśnić, skąd pomysł na tę inicjatywę i jak można skorzystać na uczestnictwie w tym projekcie. Podzieli się swoim doświadczeniem i…  będziemy w kontakcie!

Jeśli jesteś zainteresowana zaangażowaniem się w działanie – napisz maila na h.zyla@laboratoriumzmiany.org. Możesz napisać swój numer telefonu, jeśli chcesz, żebyśmy zadzwoniły i wyjaśniły dokładnie. Do usłyszenia!