Premiera! Gra „Włącz się do gry” już na Was czeka!

Oddajemy w Wasze ręce „Włącz się do gry”! – grę miejską, którą można wykorzystać w pracy z młodzieżą, a przede wszystkim z dziewczynami.

„Włącz się do GRY” próbuje odpowiedzieć na następujące pytanie: W jaki sposób możemy pomóc młodym dziewczynom poruszać się w świecie stereotypów dotyczących płci, aby mogły zrealizować swój potencjał w karierze zawodowej?

Dzisiaj dzielimy się z Wami pierwszym efektem naszej pracy – zobaczcie, na czym polega gra i jak ją przygotować. Już jesienią pokażemy, jak można ją zmieniać, dostosować do własnych potrzeb i o czym warto pamiętać. Szykujemy też coś specjalnego!

Szczególnie dumne jesteśmy z „Przepisu na bezpieczną przestrzeń”, czyli wskazówek, jak osoby pracujące z dziewczynami mogą zadbać o ich poczucie fizycznego i psychicznego bezpieczeństwa. To ma ogromne znaczenia dla wzbudzania ciekawości, tworzy lepsze warunki do rozwoju i poznania samej siebie.

Gra powstała w ramach projektu „Join the Game„, w którym pracujemy nad zachęceniem dziewczyn do spróbowania swoich sił w zawodach uważanych za “męskie”, a przez to polepszeniem ich sytuacji na rynku pracy #JoinTheGame_EU

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+