Caldera Forms has been closed as of April 5, 2022 and is not available for download. You can try the other Form plugins instead

Join the game

Oddajemy w Wasze ręce „Włącz się do gry!” – grę miejską, którą można wykorzystać w pracy z młodzieżą, a przede wszystkim z dziewczynami. „Włącz się do GRY” próbuje odpowiedzieć na następujące pytanie:

W jaki sposób możemy pomóc młodym dziewczynom poruszać się w świecie stereotypów dotyczących płci, aby mogły zrealizować swój potencjał w karierze zawodowej? 

Zobaczcie, na czym polega gra i jak ją przygotować. Już jesienią pokażemy, jak można ją zmieniać, dostosować do własnych potrzeb i o czym warto pamiętać. Szykujemy też coś specjalnego!

Stworzyłyśmy projekt Join the game (Włącz się do gry), żeby wypracować narzędzia i metody pracy dla pracowników młodzieżowych. Chcemy zachęcić dziewczyny i młode kobiety do pracy w zawodach zmaskulinizowanych (czyli takich, które są uważane za stereotypowo wykonywane przez mężczyzn), a przez to – polepszyć ich sytuację na rynku pracy.

Pracownicy młodzieżowi będą w czasie projektu brali udział w warsztatach, na których podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i wspólnie opracują narzędzia do pracy. Będzie je można wykorzystać za darmo (w 5 językach!). Jakie to będą narzędzia?

Szkielet gry miejskiej

Brzmi nieco tajemniczo. W ramach projektu chcemy stworzyć prostą strukturę gry, która będzie uniwersalna. Będzie można zmieniać jej elementy i formę, żeby nadawała się do naszych potrzeb i grupy docelowej. Sam szkielet będzie uwzględniał to, aby gra odpowiadała celowi naszego projektu, czyli zachęcała dziewczyny do spróbowania swoich sił w kierunkach uważanych za „męskie”.

Poradnik adaptacji gry

Nie trzeba być specjalistą od gier miejskich, żeby użyć ich w swojej pracy. W poradniku znajdą się informacje i wskazówki dla osób, które nigdy nie wykorzystywały tej metody. Pokażemy też, jak można ją zaadaptować współpracując z młodzieżą, czyli specjalistami w temacie. Poradnik będzie zawierał 4 gotowe gry, które zostaną stworzone w trakcie trwania projektu przez każdego z partnerów. Będzie je można wykorzystać od razu lub po adaptacji.

Poradnik – jak grać w grę?

Będzie to przewodnik po pracy z młodzieżą biorący pod uwagę zidentyfikowany przez nas problem. Wiemy, że dziewczyny i młode kobiety nie zawsze czują się pewne swoich możliwości. Muszą poczuć się bezpiecznie, żeby sprawdzić siebie w nowych sytuacjach. Poradnik będzie zawierał wskazówki grania w grę miejską z naciskiem na podejście i rozmowę z młodzieżą, rolę i zadania pracowników młodzieżowych i wyjaśnienia dotyczące bezpiecznej przestrzeni do gry.

Materiały audiowizualne

W krótkich filmikach stworzonych przez partnerów kobiety pracujące w „męskich” zawodach opowiedzą o swojej pracy, jej zaletach i wyzwaniach, z którymi się spotykają. Materiały mają przybliżyć postacie kobiet, które pomimo wątpliwości zdecydowały się na niestereotypową karierę zawodową.

 

Projekt  Join the game realizujemy wspólnie z Udruga PaRitter z Chorwacji, POUR LA SOLIDARITÉ z Belgii oraz UVic z Hiszpanii. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +.