Lider liderce nierówny. Zapraszamy na antykonferencję!

A może równy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się temu, kto w lokalnych społecznościach działa a kto przewodzi. I czy są to te same osoby? Ile miejsca jest dla kobiet przy stole, gdzie zapadają decyzje? Czy ich głos jest słyszalny i brany pod uwagę? Czy to tylko im ma zależeć na zmianie? I czy mogą dokonać jej same? Jak to wygląda na naszych podwórkach? Zapraszamy do dyskusji!

Kto tu działa?

 

Od lat słuchamy głosów aktywistek, działaczek, radnych z lokalnych samorządów – kobiet mrówek. Są to kobiety zaangażowane, wykwalifikowane, z dobrymi pomysłami, jednak pozostają w cieniu swoich kolegów z pracy. Opowiadają nam o przeszkodach, które napotykają w swojej działalności. Nierówne traktowanie pomysłów i głosu mężczyzn i kobiet, nierówny podział pracy w gremiach decyzyjnych, nierówne wymagania i standardy, skutkujące lękiem przed ekspozycją…


Możemy brać pod lupę każdą przeszkodę i doradzać kobietom, jak mają ją przeskoczyć. Możemy też zamiast tego przyjrzeć się całemu systemowi i zbadać, dlaczego nie działa. Opisać to i pokazać, jak razem możemy go zmieniać. Wspólnie stworzyć nowy stół, przy którym lepiej będziemy się rozumieć i lepiej działać.


Antykonferencja jest początkiem projektu “Samorządne” w którym tym właśnie będziemy się zajmować. Badania i oparte na nich kręgi i kampania edukacyjna – to wszystko przed nami. Teraz zaczynamy od spotkania w otwartej formule Open Space Technology.

Open Space Technology [antykonferencja] Co to oznacza?

Każda osoba może zgłosić temat do dyskusji, rozmawiamy komfortowo w małych grupach, mając możliwość swobodnego przemieszczania się między stolikami i brania udziału w wielu rozmowach, poznajemy ciekawe osoby, ich opinie i perspektywy, „nie nawracamy na swoje przekonania”, decydujemy kiedy opuszczamy rozmowę i kiedy do niej dołączamy.
Relację z jednej z poprzednich antykonferencji możesz obejrzeć poniżej:

Wydarzenie odbędzie się online na platformie Zoom. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, prosimy o zapisy przez formularz.

 „Samorządne – wspieranie przywództwa kobiet” – to projekt realizowany przez Fundację Laboratorium Zmiany w partnerstwie z Europa Iuvenis. 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.