kobieta trzyma w ręce wycinek z Gazety opolskiej

Gry i samorządność – to się łączy!

Za nami otwarte szkolenie z wykorzystania gier do pracy nad samorządnością. Tym razem pracowałysmy/pracowaliśmy m.in. na naszej autorskiej planszówce „Civitas Opole. Z woli księżnej Wioli” czy na questingu, którego stworzyłyśmy kilka lat temu dla opolan i opolanek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Mamy też propozycję dla zainteresowanych. 

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom za udział w naszym szkoleniu. Jednocześnie przypominamy, że służymy pomocą w tworzeniu i konsultowaniu wszelkich gier – czy to np. terenowych czy właśnie planszówek. Wszyscy ci, którzy chcą od podstaw stworzyć własną grę, a nie mają wiedzy i doswiadczenia w tym temacie, powinni zgłosić się do Fundacji na jesień – ruszymy wtedy z odpłatną ofertą szkoleń tworzenia gier. Będziemy o tym informować w mediach oraz na naszym fanpage, do którego obserwowania zachęcamy.

Na koniec już dla wszystkich zainteresowanych podlinkowujemy grę edukacyjną Rozegrajmy Miasto wydaną przez UM stołecznego Warszawa, do wykorzystania np. w zajęciach z WOSu czy edukacji obywatelskiej. Wszystkie elementy można wydrukować sobie samemu i przeprowadzić rozgrywkę według podręcznika dołączonego do gry.