grupa przebranych osób w dawne stroje

Gra miejska na 800-lecie Opola za nami

We wspaniałych okolicznościach przyrody odbyła się gra miejska „Śladami Czarnego Psa”, którą wraz z grupą młodych ludzi tworzyliśmy dla mieszkańców Opola na 800-lecie miasta.

W niedzielę 21 maja po godz. 11.00 na trasę gry wyruszyły pierwsze zespoły, po 12.00 dołączyły do nich pozostałe.

Gracze na trasie spotykali postacie związane z historią Opola – piastowskie księżniczki, osiemnastowieczne handlarki, rycerzy i opolskich społeczników. W postacie wcielali się młodzi ludzie uczestniczący w tworzeniu fabuły gry oraz członkowie bractwa rycerskiego i grupy młodzieży przy Młodzieżowym Oddziale Biblioteki Miejskiej w Opolu. Na każdym punkcie na uczestników czekało zadanie, za którego wykonanie otrzymywali jeden składnik potrzebny do wykonania magicznej mikstury. Wszystko po to, by zdjąć z miasta klątwę Czarnego Psa, który stał się przyczyną nieszczęść i katastrof spadających na miasto.
W grze uczestniczyło 76 osób, które grały w 16 zespołach.

Zespół Laboratorium Zmiany dziękuję za współpracę przy tworzeniu i realizacji gry kierownikowi Dziecięco-Młodzieżowego Oddziału Biblioteki Miejskiej w Opolu – Marcinowi Dudzie, bractwu rycerskiemu „Ordo”, Fundacji „Dr Clowna”, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, kawiarni Cellarium oraz wszystkim graczom za fantastyczną zabawę i zaangażowanie.

Do zobaczenia na kolejnej grze!