Mikrozmiany dla odmiany! Projekt dotyczy on mikronierówności ze względu na płeć, z szczególnym naciskiem na mikronierówności w miejscu pracy.
Czym są mikronierówności?
Mikronierówności to przejaw uprzedzeń, który zwykle pozostaje niezauważony pomimo tego, że spotkała się z nim każda kobieta. To subtelne zachowania i
wypowiedzi, które deprecjonują kobiety, obniżają ich pozycję. Może to być na przykład zdrabnianie imienia czy pomijanie tytułów naukowych przez szefa, mimo że nie robi tego samego w przypadku mężczyzn.
Poniżej nasza publikacja o rozpoznawaniu mikronierówności, ich konsekwencjach i potencjalnych sposobach reagowania. A wszystko to w krótkiej i przyjemniej formule. Zachęcamy do pobierania, czytania i dzielenia się publikacją z innymi.
Fotorelacja z antykonferencji Kobiety w Dialogu 5
Mikrozmiany dla odmiany – co zrobimy?
- Powstanie pomocna publikacja [klik – link otworzy się w nowej karcie: Mikrozmiany dla odmiany] dotycząca mikronierówności ze względu na płeć – tego w jaki sposób działają, jak je dostrzec i jak im przeciwdziałać;
- przeprowadzimy kampanię w mediach społecznościowych mówiącą o równym traktowaniu w miejscu pracy;
- zorganizujemy antykonferencję Open Space Technology, dzięki której mieszkańcy i mieszkanki Opola będą mogły zgłębić temat uprzedzeń ze względu na płeć, poznać inne osoby zainteresowane tematem i wspólnie zastanowić się nad możliwymi do szybkiego i sprawnego wprowadzenia mikrozmianami. Wypatrujcie dalszych wieści!
Zadanie publiczne finansowane ze środków Miasta Opole.