Festiwal Dziewczyn

Dlaczego powstał Festiwal Dziewczyn?

Z inicjatywy ONZ 11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynki. Święto to ma przybliżyć społeczeństwu szczególne wyzwania, przed jakimi stoją dziewczęta na całym świecie.

Fundacja Laboratorium Zmiany pragnie, aby stał się on okazją do wzmocnienia i obdarzenia całą górą budujących emocji dziewczyn w różnym wieku! Będziemy odkrywać i wzmacniać w sobie dziewczyńską moc! Festiwal Dziewczyn kierowany jest do dziewczyn w każdym wieku, ale także wszystkich mężczyzn, tych młodszych i tych starszych, którzy chcieliby z córkami, siostrami, wnuczkami czy koleżankami wspólnie świętować.

Laboratorium Zmiany chce, by wszystkie dziewczyny poczuły, że każda z nich jest wyjątkowa i ma swoją szczególną moc, którą warto pielęgnować.

tróje dzieci odwróconych plecami do zdjęcia
kobieta na scenie przemawia przez mikrofon

Jak wygląda Festiwal Dziewczyn?

W 2018 roku we współpracy z C.H. Turawa Park zorganizowałyśmy Święto Dziewczyn, event wypełniony grą terenową, czytaniem historii o dzielnych dziewczynach, fotolustrem i warsztatami kreatywnymi. Święto Dziewczyn wieńczyło konkurs fotograficzny #mocdziewczyn. Wydarzeniami towarzyszącymi były warsztaty: Bliżej ciała (ciałopozytywność), W relacjach z córką, Obudź w sobie moc dziewczynki, Moc w zgodzie z cyklem oraz warsztaty stolarskie dla dziewczyn.

Niezabrakło także zajęć literackich dla najmłodszych w oddziałach dziecięcych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, seansu filmowego w Kinie Meduza oraz dziewczyńskiego maratonu zumby.

Patronat nad wydarzeniem objęły: Wydawnictwo Debit oraz Dwie Siostry. To wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Edycja 2020 była online. Na tę okazję wypuściłyśmy nową serię kolorowanek, powstała gra online (dziewczyński quiz) oraz rozstrzygnęłyśmy konkurs z nagrodami Co chciałabyś powiedzieć światu?