Festiwal Dziewczyn 2018

Dlaczego Festiwal Dziewczyn 2018?

Z inicjatywy ONZ 11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynki. Święto to ma przybliżyć społeczeństwu szczególne wyzwania, przed jakimi stoją dziewczęta na całym świecie. Fundacja Laboratorium Zmiany pragnie, aby stał się on okazją do wzmocnienia i obdarzenia całą górą budujących emocji dziewczyn w różnym wieku! Między 8 a 14 października Opole za sprawą Festiwalu Dziewczyn 2018 stanie się polskim centrum dziewczyńskości. Wspólnie z dziewczynkami, dziewczynami i kobietami będziemy odkrywać i wzmacniać w sobie dziewczyńską moc! Festiwal Dziewczyn 2018 kierowany jest do dziewczynek, dziewczyn, kobiet, ale także wszystkich mężczyzn, tych młodszych i tych starszych, którzy chcieliby z córkami, siostrami, wnuczkami czy koleżankami wspólnie świętować. Laboratorium Zmiany chce, by wszystkie dziewczyny poczuły, że każda z nich jest wyjątkowa i ma swoją szczególną moc, którą warto pielęgnować.

festiwal dziewczyn

Program Festiwalu Dziewczyn 2018 

Festiwal obfituje w różnorodne wydarzenia związane z literaturą, filmem, tańcem, ciałopozytywnością, a nawet majsterkowaniem!

Zwieńczeniem spotkań, warsztatów i dyskusji będzie Święto Dziewczyn, które odbędzie się 13 października w C.H. Turawa Park. To nie tylko dzień pełen warsztatów kreatywnych, wspólne czytanie książek o kobietach i dziewczynach, malowanie twarzy, ale także gra rodzinna z dziewczyńską fabułą, która rozegra się na terenie Turawa Park. Przede wszystkim Święto Dziewczyn to wyłonienie i nagrodzenie zwyciężczyń w Konkursie #mocdziewczyn. Aby wygrać nagrodę główną – dwa dwuosobowe bilety do Energylandii – należy zrobić zdjęcie, na którym będzie przedstawiona uczestniczka i jej „supermoc”. Jako „supermoc” traktowane są wszelkie pasje, hobby, zainteresowania, umiejętności, talenty, zajęcia, które w ocenie Uczestniczki dają jej moc i wzmacniają jej poczucie własnej wartości. Nagrody będą przydzielane przez Komisję Konkursową oraz internautów (Nagroda Publiczności). W konkursie przewidziane są również inne nagrody.

Szczegóły odnośnie konkursu dostępne są poniżej oraz na fanpage’ach: Fundacja Laboratorium Zmiany oraz Turawa Park. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się poniżej. 

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia Dziewczynki (uczestniczki konkursu) i jej „supermocy”. Jako „supermoc” rozumieć należy wszelkie pasje, hobby, zainteresowania, umiejętności, talenty, zajęcia, które w ocenie uczestniczki dają jej moc i wzmacniają jej poczucie własnej wartości.

Zgłoszenie należy przesłać w prywatnej wiadomości na  fanpage Fundacji. Do zdjęcia należy dołączyć dane zgłoszeniowe oraz hasło konkursowe, które zostanie opublikowane w poście konkursowym na profilu Facebook partnera konkursu (CH Turawa Park) – pod adresem https://web.facebook.com/TurawaPark/ w dniu ogłoszenia konkursu. Zgłoszenia będą oceniane pod względem pomysłowości, oryginalności i humoru.

Nagrody! 

Nagrodami Głównymi w Konkursie są bilety wstępu do Energylandii –  Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze dla 4 osób (laureatki Nagrody Głównej przyznanej przez Jury  i pełnoletniego opiekuna oraz laureatki Nagrody Głównej przyznanej przez internautów i pełnoletniego opiekuna ) o wartości określonej na kwotę 500,00 zł brutto.

Jury przyzna ponadto  dodatkowe nagrody – 6 kart przedpłaconych Flex-e-Card których zasady użytkowania opisane są w regulaminie dostępnym na stronie https://www.flex-e-card.pl/.

Ocena zdjęć:

 1. Spośród zdjęć zakwalifikowanych do udziału w Konkursie Jury wybierze 3 zdjęcia, które najlepiej wypełnia w jego ocenie kryteria konkursowe i przyzna  z tego tytułu jedną Nagrodę Główną.
 2. Osobna Nagroda Główna będzie Nagrodą Publiczności i uzyska ją zdjęcie, które uzyskało największą ilość głosów w Głosowaniu Internautów.
 3. Internauta w terminie 3-11.10.2018 może oddać tylko jeden głos na wybrane zdjęcie. Głosy oddawane będą tylko i wyłącznie poprzez oznaczenia “lubię to” lub równoznaczne im oznaczenia graficzne (reakcje). Jako głos nie będą liczone żadne inne aktywności, jak np. komentarz czy udostępnienie. 

Czas trwania konkursu dzieli się na następujące etapy:

 1. od dnia 20 września 2018 r. do dnia 27 września 2018 r. do godziny 23:59 – zgłaszanie prac do udziału w konkursie;
 2. od 3.10.2018 do 10.10.2018 godz. 23:59 – głosowanie internautów za pośrednictwem portalu Facebook
 3. w dniu 13 października 2018 r. – rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie wyników Konkursu  w Turawa Park (godz. 17.30) i upublicznienie na profilu Facebook organizatora w ciągu 24 godz. od ogłoszenia wyników. 

Do udziału w Konkursie mogą być zgłoszone tylko takie zdjęcia, które łącznie spełniają następujące warunki:

 1. do których wyłącznie Uczestniczce lub jego przedstawicielom prawnym przysługują autorskie prawa osobiste i majątkowe;
 2. są zapisane w formacie jpg, szerokość zdjęcia minimum 1000 pikseli

Warunkami udziału w Konkursie są:

 1. zapoznanie się z treścią Regulaminu i akceptacja postanowień Regulaminu;
 2. posiadanie profilu w portalu społecznościowym Facebook;
 3. zgłoszenie jednego zdjęcia do udziału w Konkursie;
 4. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji Konkursu, wydania nagród w Konkursie, w tym na przetwarzanie i publikowanie imienia, nazwiska, miejscowości zamieszkania, pseudonimu oraz wieku – bez ograniczeń czasowych w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem, w publikacjach, portalach społecznościowych oraz na stronach internetowych Organizatora;
 5. wyrażenie zgody na korzystanie przez Organizatora ze zgłoszonego zdjęcia na zasadach i w celach określonych w Regulaminie.

REGULAMIN-KONKURSU (kliknij, by przeczytać)

Superdziewczyny z książek. Czytanie książek połączone z warsztatami kreatywnymi

Zajęcia dla dzieci (5-12 lat) we współpracy z oddziałami dziecięcymi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz Centrum Handlowym Turawa Park. W czasie spotkań dziewczynki i chłopcy poznają  inspirujące i nie stereotypowe postacie dziewczyn i kobiet w literaturze, głównie w oparciu o książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”, „Damy, dziewczyny, dziewuchy. Historia w spódnicy”, „Superbohaterki – Świat i wielkie odkrycia”, „Dziewczyny mają moc”. Zostanie przeczytany wybrany fragment książki, a następnie odbędą się zajęcia (np. teatrzyk, improwizacja dramowa) na temat bohaterek.

8 – 11 października; Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, cztery oddziały dziecięce

Dziewczyny w kinie – seans filmowy połączony z dyskusją

Seans filmowy w kinie Meduza podczas którego zaprezentowany zostanie film “Przygoda Nelly” nawiązujący do tematyki festiwalu,  połączony z dyskusją i poczęstunkiem po filmie.

kiedy: 14 października 2018, godz. 15.00 ; Kino Meduza, ul. Oleska 45

wstęp: obowiązują bezpłatne wejściówki

Zabawa tylko dla dziewczyn!

Dziewczyński maraton zumby, salsy i szalona – niczym nieskrępowana – zabawa taneczna dla dziewczyn prowadzona przez instruktorkę, ilość miejsc ograniczona.

13 października, godz. 19.00; Studenckie Centrum Kultury, ul. Katowicka 95

wstęp: obowiązują bezpłatne wejściówki

Obowiązują zapisy.

Warsztaty stolarskie dla dziewczyn

Tworzenie od podstaw prostych konstrukcji drewnianych. Miło, aż wióry lecą! Warsztaty są dla dziewczyn w wieku 13-18.

12 października, godz. 17.00 – 20.00; MIEJSCE X, ul. Sienkiewicza 20 of

wstęp: 30 zł

Bliżej ciała

Trzygodzinne warsztaty z ciałopozytywności połączone z tworzeniem własnych naturalnych perfum. To spotkanie dla dziewczyn od 16 roku życia.

11 października, godz. 17.00; Miejsce spotkania wkrótce zostanie ogłoszone

liczba miejsc ograniczona

W relacjach z córką

Trzygodzinne warsztaty dla mam/ ojców i córek o tym jak budować ze sobą relacje i bliski kontakt, jak z miłością i szacunkiem mówić o swoich potrzebach, słuchać i wspierać się wzajemnie.

14 października,  godz. 10:00; Miejsce spotkania wkrótce zostanie ogłoszone

wstęp: 15 zł

Obudź w sobie moc dziewczynki

Warsztat dla dziewczyn i kobiet. Dziewczynki są: radosne, spontaniczne, wrażliwe, emocjonalne, pewne siebie, kreatywne, spokojne, szalone, uważne, asertywne, mądre, racjonalne, zdecydowane, odważne, zdeterminowane… Odkryj swoją wewnętrzną dziewczynkę i sprawdź jaką ma moc; ilość miejsc ograniczona.

14 października, 10:00-16:00; miejsce spotkania wkrótce zostanie ogłoszone

wstęp: 75 zł

Moc w zgodzie z cyklem

Warsztat dla dziewczyn i kobiet o tym, jak wykorzystać cykl miesiączkowy do głębszego rozwoju i wejścia w kontakt ze swoją siłą. Liczba miejsc ograniczona.

12.10.2018, godz. 17:00 – 20:00; miejsce spotkania wkrótce zostanie ogłoszone

SCENA:

14:00 – oficjalne rozpoczęcie wydarzenia: powitanie odbiorców oraz zapoznanie ich z ideą przyświecającą wydarzeniu, informacje organizatorach i partnerach, program

od 14:30 co pół godz. do 17:00 – czytanie fragmentów książek o tematyce dziewczyńskiej: m.in.: „Damy, dziewczyny, dziewuchy. Historia w spódnicy”, „Pasztety, do boju!” „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”

17:30 –  ogłoszenie wyników  konkursu #mocdziewczyn i wręczenie nagród laureatkom oraz zakończenie wydarzenia.

14:15 – 17:15 – wyświetlanie nadesłanych na konkurs zdjęć

 

STOISKA WARSZTATOWE:

– warsztaty kreatywne na 3 stoiskach (tworzenie naturalnych, pachnących soli do kąpieli, wykonywanie ozdób i biżuterii: wisiorki z ręcznie malowanych kamieni, bransoletki przyjaźni, opaski na włosy,  tworzenie lusterek z powerhasłami dla dziewczyn)

PRZESTRZEŃ W POBLIŻU SCENY I W INNYCH MIEJSCACH TURAWA PARK:

14:30 – 17:15 – rodzinna gra terenowafotolustro  – wykonywanie darmowych zdjęć; face painting – profesjonalne malowanie buziek dla młodszych i starszych

Partnerem Festiwalu jest C.H. Turawa Park.
Matronat nad wydarzeniem objęły: Wydawnictwo Debit oraz Dwie Siostry. Współpraca: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.