Cooperation with the Fundacja im. Batory

Zależy nam na podejmowaniu działań, które będą pomagały kobietom, dziewczynom, dziewczynkom rozwijać ich wewnętrzną siłę do działania na swoją rzecz, reagowania na dyskryminację oraz kreowania świata wokół siebie.

Chcemy ,tak jak wcześniej, przywoływać i poszukiwać inspirujących kobiet zarówno współczesnych, jak i z historii, aby pokazywać wkład kobiet w rozwój lokalnych społeczności. W związku z tym we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego zaplanowałyśmy szereg działań, które odbyły się na Opolszczyźnie. 

Za nami:

  1.  Warsztaty wzmacniających kompetencje liderskie i trenerskie dla kobiet i dziewczyn z różnych środowisk (organizacje pozarządowe, szkół i grup nieformalnych), które chcą realizować projekty edukacyjne, związane z równością płci i wzmacnianiem kobiet oraz dziewczyn. Warsztaty były tworzone w konsultacji z uczestniczkami i dostosowywane do ich potrzeb tak, aby stanowiły możliwie jak największe wsparcie.
  2. Kobiece Inspiratoria czyli spotkania wspierające dla organizacji, grup nieformalnych, aktywistek działających na rzecz kobiet, gdzie wymieniamy się doświadczeniami i inspiracjami do działania. To także tworząca się sieć wzajemnego wsparcia. Inspiratoria odbywały się co kwartał. W efekcie powstała grupa samopomocowa dla aktywistek – Kobiecy Klub Kryzysowy, kliknij tutaj.

 

3. Dwa spotkania w formule Otwartej Przestrzeni pozowliły na otwarty i pogłębiony dialog o problemach lokalnych społeczności i sytuacji kobiet. To tam rodziły się i rozwijały kolejne działania związane z wzmacnianiem kobiet i przeciwdziałaniem dyskryminacji.

4. Powstały Spotkania z Superbabkami, gdzie inspirujemy się podróżniczkami, naukowczyniami, przedsiębiorczyniami, pasjonatkami, matkami, aktywistkami i innymi wspaniałymi kobietami. Pragniemy, by dzięki temu na Opolszczyźnie było więcej działań skierowanych do kobiet, które będą dawały im poczucie sprawczości i siłę do działania. Znasz taką osobę, którą warto zaprosić? Daj nam znać, napisz maila!

Antykonferencja 2019 - Kobiety w Dialogu 3: Odetnij metki. Rozmowy o rynku pracy

Śledź nasze media społecznościowe i zakładkę Aktualności, by być na bieżąco ze wydarzeniami, które powstały w trakcie tego projektu.