Aktualności

Integracja opolskich aktywistek, czyli Kobiece Inspiratorium

Kobiece Inspiratoria będą okazją do dzielenia się doświadczeniami, informacjami i zasobami, ale także czasem inicjowania wspólnych, kobiecych działań w Opolu. 22 marca o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze takie spotkanie, na które zapraszamy aktywistki działające na rzecz kobiet. 

Serdecznie zapraszamy przedstawicielki organizacji, grup nieformalnych, aktywistki i działaczki, które na różne sposoby działają na rzecz rozwoju i wspierania kobiet, na pierwsze spotkanie Kobiecego Inspiratorium.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

Kobiece Inspiratoria będą okazją do dzielenia się doświadczeniami, informacjami i zasobami, ale także czasem inicjowania wspólnych kobiecych działań. Chcemy bliżej się poznać i w kawiarnianej atmosferze pogadać o tym, co już robicie, ale też o tym, o czego potrzebujecie i o czym marzycie.

Podczas najbliższego spotkania opowiemy o nowym kobiecym projekcie Fundacji Laboratorium Zmiany. Część spotkania przeznaczymy też na zapoznanie się z Waszymi działaniami i planami, więc jeśli chcecie opowiedzieć o sobie lub o swojej organizacji, bardzo Was do tego zapraszamy – przygotujcie prezentacje na 5 min.

Jest możliwość przyjścia z dziećmi.

KIEDY i GDZIE?

22. marca br., godz. 18.00 w Masala Tea House (ul. A. Kośnego 46, Opole). Spotkanie potrwa około 2 godzin. Inspiratoria będą odbywać się cyklicznie – proponujemy raz na kwartał.

ZGŁOSZENIA

Można jeszcze się dopisać do wydarzenia. Poniższą treść zgłoszenia prosimy przesłać na: k.krzyzanowska@laboratoriumzmiany.org.

Cześć, jestem …………………………………………………………. (imię i nazwisko, ew. nazwa organizacji/ instytucji) i zgłaszam udział w Kobiecym Inspiratorium. Przyjdę z ……………………………………… (dzieci i ich wiek/ inna kobieta / dziewczyna).

W razie pytań, prosimy pisać na k.krzyzanowska@laboratoriumzmiany.org

Kobiety zarabiają mniej, bo są mniej inteligentne

Szóstego kwietnia nadarza się okazja do szczerej i otwartej dyskusji na temat stereotypów i uprzedzeń dotyczących płci, nie tylko w kulturze, ale i społeczeństwie. W ramach Festiwalu Kręgi Kobiet 2018 odbędzie się debata na temat, wydawałoby się wielokrotnie omawiany, a jednak wciąż żywy.

Laboratorium Zmiany

Sama już formuła spotkania – procesu grupowego – jest interesująca. Uczestnicy i uczestniczki na początku zaproponują interesujące ich tematy, a następnie wybiorą jeden, na którym oprze się dyskusja. Podczas rozmowy osoby biorące udział w spotkaniu mają możliwość poznania różnych opinii na dany temat i sprawdzenia na ile mają one związek z ich własnym doświadczeniem. Celem spotkania jest przede wszystkim zwiększenie świadomości wokół wybranego zagadnienia i zrozumienie różnych stron konfliktu. Nad przebiegiem spotkania będą czuwać i zadbają o komfort wypowiedzi facylitatorzy z Instytutu Psychologii Procesu w Warszawie: Anna Bereźnicka, Rita Shaeper i Mariusz Bodzioch.

Spotkanie odbędzie się w Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ul. ks. K. Damrota 4, Opole) o godz. 16.30 i potrwa do dwóch godzin.

Aby wziąć udział, należy zgłosić się mailowo do 4. kwietnia włącznie na adres rekrutacja@laboratoriumzmiany.org wpisując w tytuł wiadomości “Proces grupowy”, a w treści e-maila podać swoje imię i nazwisko.

Aktualności można śledzić na facebookowym wydarzeniu.

Uwaga, na potrzeby udokumentowania wydarzenia, proces grupowy będzie nagrywany w formie wideo.

Co się wydarzyło na „Kobietach w dialogu”

Spotkanie „Kobiety w dialogu” organizowane z Fundacja Aktywizacji i Edukacji Społecznej SENSO już za nami. To był dobry czas! Wymiana myśli, pomysłów, ale też trosk i wątpliwości, a wszystko w atmosferze szacunku i otwartości, o jakich marzyłyśmy 🙂

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom, za poświęcony czas, zaangażowanie, każde słowo i temat, które zostały zgłoszone do dyskusji. Bez Was nie byłoby tego wydarzenia!

Niech inicjatywy zasiane między nami kiełkują, rosną i tworzą nasz świat miejscem coraz bardziej przyjaznym do życia 

Zachęcamy do zapoznania się z raportem ze spotkania: Kobiety w dialogu – raport