Zapraszamy na warsztaty dramy stosowanej

Fundacja Laboratorium Zmiany zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach dramy stosowanej.
Warsztaty odbędą się już 18 września w godz. 9:00 – 15:30 na Zamku Książęcym w Niemodlinie.

Warsztaty skierowane są do osób pracujących z dziećmi lub młodzieżą, zarówno w szkołach, jak i organizacjach pozarządowych czy reprezentujących grupy nieformalne.

Drama Stosowana to metoda pracy z grupą, wykorzystująca i rozwijająca naturalną zdolność ludzi do wchodzenia w role. Posługuje się elementami teatru. Angażuje nie tylko umysł, ale także uczucia i ciało, dlatego stanowi jedną z najskuteczniejszych i najbardziej aktywizujących metod warsztatowych.

Zajęcia będą prowadzone przez certyfikowane trenerki dramy stosowanej Karolinę Pisz i Annę Kasperek z Fundacji Laboratorium Zmiany  i będą opierały się na aktywności osób w nich uczestniczących. Poznają oni  i przećwiczą na sobie wybrane metody dramy stosowanej. Dzięki technikom dramowym, uczestnicy zajęć będą mogli być jednocześnie aktorami i widzami, czyli poznawać siebie i nowe umiejętności na dwóch poziomach. Pozwala to z jednej strony na większe zaangażowanie się w poruszane problemy, a także identyfikację i utożsamienie z odgrywanymi postaciami. Z drugiej strony na doświadczanie w bezpiecznych warunkach, w tzw. płaszczu roli, bez ponoszenia realnych konsekwencji swoich działań, ale z możliwością wyciągnięcia z nich realnych wniosków.

Zapisy przyjmujemy do 13.09.2017 r przez formularz elektroniczny.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu “Kulturka i Humorek” , który jest dofinansowany w ramach konkursu granowego „Opolskie EDUKO 2017”.
Zapraszamy!