„ZaGRAjmy w kulturę” – nasze nowe działania dla młodzieży

Ubiegłą niedzielę spędziłyśmy na tworzeniu zupelnie nowej gry terenowej z młodzieżą w Dobrzeniu Wielkim. Malowanie plakatów, zabawa sensoryczna i wiele innych atrakcji – to testowałyśmy podczas X Ogólnopolskiego Dziecięco – Młodzieżowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej. 

Od 27 maja br. realizujemy projekt „ZaGRAjmy w kulturę”, w ramach którego razem z młodzieżą ze szkoły podstawowej w Dobrzeniu Wielkim będziemy przeprowadzać grę terenową. Na  wspomnianym Festiwalu  testowałyśmy kilka zadań z naszej gry. Było wspólne wykonywanie plakatu – życzliwość i przyjaźń oczami dzieci, sensoryczna zabawa z kulkami (ależ było przy tym frajdy!), uwalnianie się z sznurkowych kajdanek (wymagające dużo sprytu i pomysłowości – dzieciaki super sobie poradziły! Brawa dla nich!), upiększanie czarno – białych grafik, no i oczywiście w ruch poszła kolorowa chusta animacyjna. To dopiero początek prac nad grą! 

„ZaGRAjmy w kulturę” to projekt, w którym chcemy wzmocnić umiejętności społeczne u młodych ludzi. To one pomogą im w kształtowaniu refleksyjnej postawy wobec mediów i wytworów popkultury. Do realizacji tego celu wybrałyśmy grę terenową jako narzędzie, które pozwoli nam w przyjazny sposób pokazać nastolatkom, jak współczesna popkultura wpływa na naszą postawę i postrzeganie stereotypów.    

Wkrótce przeprowadzimy szkolenie „Jak wykorzystać gry w promocji idei samorządności wojewódzkiej i powiatowej?”, na które zapraszamy nauczycieli, nauczycielki, wychowawców, wychowawczynie, edukatorów, edukatorki, animatorów i animatorki. Więcej informacji o tym niebawem na naszej stronie. Śledźcie nas także na Facebooku, by być na bieżąco z naszymi wydarzeniami.

Projekt realizujemy dzięki dofinansowaniu z programu Edukacja Kulturowa Opolszczyzny – EDUKO 2018.