Za nami Spotkanie z Superbabkami 2!

Za nami Spotkanie z Superbabkami 2, gdzie nastolatki swobodnie rozmawiały o swojej wymarzonej pracy z trzema wyjątkowymi kobietami – pracującymi jako fizyczka-astronomka, projektantka i renowatorka drewnianych mebli i spawaczka! 

25 maja 2018 r. po raz drugi spotkały się już myślące o swojej przyszłości nastolatki z Superbabkami, które wykonują zawód społecznie/kulturowo uznawany za męski. Naszym zdaniem zawody mają charakter uniwersalny i jeśli ktoś chce gasić pożary lub leczyć zwierzęta, to robi to bez względu na swoją płeć. I ta idea przyświecała nam przy zapraszaniu Superbabek: dr Katarzyny Książek – wykładowczyni w Instytucie Fizyki na Uniwersytecie Opolskim, Doroty Rogalskiej, która zajmuje się na co dzień drewnianymi meblami oraz spawaczki. Cieszymy się, że pokazały kulisy swojej pracy, tłumaczyły, opowiadały o swoich początkach, zachęcały lub ostrzegały. Przede wszystkim, że były otwarte na nasze nastolatki, które miały mnóstwo pytań, wątpliwości lub myśli do podzielenia się.

Spotkanie z Superbabkami 2 było eksperymentalnym wydarzeniem łączącym się z naszymi warsztatami z tworzenia gry terenowej o zawodach i karierze. Nastolatki w wieku 15-16 lat mogą jeszcze dołączyć do naszej grupy warsztatowej.  Są wolne dwa miesjca! Chętne proszone są o zgłoszenie się do Katarzyny Krzyżanowskiej lub Karoliny Pisz Banasiak: 

rekrutacja@laboratoriumzmiany.org 

Wszystko to dzieje się w ramach naszego projektu Włącz się do gry realizowanego w inkubatorze mikroinnowacji społecznych TransferHUB (FISE, Stocznia i PWC).

Poniżej krótka fotorelacja w obiektywnie Hanny Żyły.