Work from Inspirations II: ,,Tworząc nową jakość”

Work from Inspirations II: ,,Tworząc nową jakość”

W dzisiejszej odsłonie prezentujemy efekty pracy jednego z uczestników  naszych  projektów – Arkadiusza Małachowskiego, który jednocześnie jest młodym działaczem społecznym, a zawodowo – aspirującym informatykiem. Wraz z przyjaciółmi stworzyli autorską aplikację, oferującą szereg narzędzi dla realizatorów projektów, rekomendowaną m.in. dla organizacji pozarządowych.  

Co o projekcie mówią sami twórcy? Zachęcamy do zapoznania się z historią powstawania oraz do odkrywania możliwości aplikacji Sworker.   

„Projekt tworzą młodzi, utalentowani oraz pomysłowi ludzie, zrzeszeni w stowarzyszeniu RedFox. Chcemy edukować i zachęcać do działalności obywatelskiej poprzez dostarczanie światu nowoczesnych technologii. Właśnie dlatego stworzyliśmy aplikację internetową Sworker ułatwiającą firmom, przedsięwzięciom, organizacjom pozarządowym oraz grupom nieformalnym zarządzanie pracą zespołu.

Jej historia sięga 2017 roku, kiedy w ramach projektu CEO „Młodzi Przedsiębiorcy” rozpoczęliśmy prace koncepcyjne nad aplikacją. Nasz pomysł został wyróżniony możliwością prezentacji wyników podczas gali finałowej w siedzibie ING Banku Śląskiego w Katowicach. Rok później odbyła się już oficjalna premiera bety Sworkera, w związku z pierwszym udziałem w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. W ramach niej stworzyliśmy projekt Work From Inspirations, dzięki któremu Sworker stopniowo zyskał swoją aktualną formę.

Co zatem oferuje aplikacja?

Służy do tworzenia stron internetowych: stron projektów oraz stron wydarzeń. Interfejs Sworkera jest stworzony tak, by każdy chętnie mógł z niego korzystać na co dzień – co oznacza, że jest prosty i łatwy w użytkowaniu. Dzięki tej aplikacji większość stron, których dotychczas używaliśmy do organizacji naszej pracy, dzielenia się plikami oraz informowania naszej społeczności o swoich działaniach i wydarzeniach, odejdą w zapomnienie. Wszystkie te funkcje znajdziemy w Sworkerze , za to w znacznie rozbudowanej, i co najważniejsze, dostosowanej wersji. Dlatego Sworker to innowacyjny i przyszłościowy projekt, który ułatwi pracę wielu ludziom oraz organizacjom. Jedna platforma, która bez konieczności posiadania wiedzy informatycznej pozwala zaspokoić wszystkie podstawowe potrzeby projektu społecznego. W naszej aplikacji idziemy o krok dalej i oferujemy wyszukiwarkę darmowych materiałów na licencji creative commons, co ułatwia pracę koncepcyjną i audiowizualną przy projektach. Aplikacja w ramach projektu jest w 100% darmowa i nie ma żadnych mikro-płatności ani opłat startowych. Czyni ją to wyjątkową i przeznaczoną dla każdego.

Idea powstania i doskonalenia

Projekt Work From Inspirations został stworzony by uświadomić ludziom jak ważna jest technologia i jak łatwo możemy sobie nią ułatwić życie, zarówno prywatne jak i zawodowe. Symbolem i efektem tych działań jest ulepszona aplikacja Sworker, ułatwiająca promocję oraz sprawdzanie wyników swojej pracy na co dzień. Organizowaliśmy warsztaty z przedsiębiorczości dla uczniów szkół średnich oraz warsztaty z obsługi aplikacji. Nasze działania zostały nagrodzone na szczeblu województwa opolskiego „Srebrnym Wilkiem”, a na tle ogólnopolskim zdobyciem „Złotego Wilka” za najlepszy projekt technologiczny roku 2019. Po sukcesie pierwszej edycji postanowiliśmy, że będziemy kontynuować nasze działania w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, dlatego zaczęliśmy pracę nad bardziej dokładną i precyzyjną wersją naszej aplikacji. Prace ruszyły w trakcie wakacji, by już z pełną strategią działań uczestniczyć w edycji 2020. Niestety w obliczu pandemii koronawirusa byliśmy zmuszeni odwołać wszystkie warszaty oraz wydarzenia i skupić się wyłącznie na rozwoju aplikacji. Zespół Work from Inspiration II nie poddał się i z przyjemnością możemy udostępnić Państwu do użytku wersję Beta 2.0 Sworkera. W przyszłym roku nie zwalniamy tempa i w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” planujemy poprowadzić projekt Niebieska Rewolucja, o którego szczegółach będziemy informować już wkrótce na naszych mediach społecznościowych.”

Zapraszamy do naszej aplikacji:

https://beta2.sworker.net/

Twórcy aplikacji