Włącz się do gry. Szukamy uczestniczek i Superbabek!

Chcemy, by dziewczyny między 15 a 16 r.ż. zainteresowały się bardziej zawodami zdominowanymi przez mężczyzn i brały je pod uwagę przy wyborze swojej dalszej kariery.

Dlatego stworzyłyśmy innowację społeczną w ramach, której  uczestniczki poznają kulisy zawodów zdominowanych przez mężczyzn a wykonywanych przez kobiety (Spotkanie z Superbabkami) oraz stworzą dla swoich rówieśniczek – ze szkoły lub najbliższego otoczenia własną grę terenową poświęconą zawodom i karierze.

Dzięki temu:

 1. dziewczyny poszerzą swoje horyzonty o nowe profesje i dowiedzą się więcej nt. rynku pracy, zwiększając tym samym swoje szanse na zatrudnienie w przyszłości;
 2. przekonają się, że zawody i umiejętności są uniwersalne i niezależne od płci;
 3. będą miały szansę samodzielnie zdobywać wiedzę, zadawać nurtujące je pytania i eksperymentować podczas wykonywania poszczególnych zadań;
 4. wzmocni to ich pewność siebie i poczucie decydowania o sobie samej.

Poszukujemy

 • 5 kobiet wykonujących zawody zdominowane przez mężczyzn (np. spawacz – spawaczka, programista – programistka, policjant – policjantka itp.). Ich zadaniem będzie podzielenie się z nastolatkami doświadczeniem, kulisami swojej pracy i wskazówkami o wybranej profesji podczas Spotkania z Superbabkami. 

superbabkom oferujemy:

 1. przyjazną i otwartą atmosferę,
 2. zwrot kosztów dojazdu do miejsca spotkania
 3. wynagrodzenie za udział w spotkaniu.
 • 16 zdecydowanych dziewczyn w wieku 15-16 lat z Opolszczyzny, które wezmą udział w dwumiesięcznym projekcie (cotygodniowe spotkania w Opolu w maju i czerwcu).

uczestniczkom oferujemy:

 1. zwrot kosztów dojazdu do Opola,
 2. możliwość sprawdzenia się w różnych rolach przy tworzeniu gry miejskiej,
 3. poszerzenie swojej wiedzy na temat zawodów i kariery,
 4. zawarcie nowych znajomości,
 5. dobrą zabawę w przyjaznym gronie.

Zapisy już wkrótce, ale jeśli już teraz wiesz, że chciałabyś wziąć udział jako Superbabka albo jako uczestniczka, napisz maila ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz dopiskiem Superbabka lub Uczestniczka na rekrutacja@laboratoriumzmiany.org. Skontaktujemy się z Tobą.

Jedna myśl w temacie “Włącz się do gry. Szukamy uczestniczek i Superbabek!”

Możliwość komentowania jest wyłączona.