Kobiety zarabiają mniej, bo są mniej inteligentne

Laboratorium Zmiany

Szóstego kwietnia nadarza się okazja do szczerej i otwartej dyskusji na temat stereotypów i uprzedzeń dotyczących płci, nie tylko w kulturze, ale i społeczeństwie. W ramach Festiwalu Kręgi Kobiet 2018 odbędzie się debata na temat, wydawałoby się wielokrotnie omawiany, a jednak wciąż żywy. 

Sama już formuła spotkania – procesu grupowego – jest interesująca. Uczestnicy i uczestniczki na początku zaproponują interesujące ich tematy, a następnie wybiorą jeden, na którym oprze się dyskusja. Podczas rozmowy osoby biorące udział w spotkaniu mają możliwość poznania różnych opinii na dany temat i sprawdzenia na ile mają one związek z ich własnym doświadczeniem. Celem spotkania jest przede wszystkim zwiększenie świadomości wokół wybranego zagadnienia i zrozumienie różnych stron konfliktu. Nad przebiegiem spotkania będą czuwać i zadbają o komfort wypowiedzi facylitatorzy z Instytutu Psychologii Procesu w Warszawie: Anna Bereźnicka, Rita Shaeper i Mariusz Bodzioch.

Spotkanie odbędzie się w Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ul. ks. K. Damrota 4, Opole) o godz. 16.30 i potrwa do dwóch godzin.

Aby wziąć udział, należy zgłosić się mailowo do 4. kwietnia włącznie na adres rekrutacja@laboratoriumzmiany.org wpisując w tytuł wiadomości “Proces grupowy”, a w treści e-maila podać swoje imię i nazwisko.

Aktualności można śledzić na facebookowym wydarzeniu.

Uwaga, na potrzeby udokumentowania wydarzenia, proces grupowy będzie nagrywany w formie wideo.