Jesteśmy różni, ale czy równi? Antykonferencja o równości płci już 1 grudnia w Opolu

Różni tak, ale czy równi? 1 grudnia nadarza się okazja do rozmowy o sytuacji kobiet i mężczyzn w Polsce. Otwarta Przestrzeń (antykonferencja), która się odbędzie w Studeckim Centrum Kultury to także punkt wyjścia do tworzenia i rozwijania kolejnych działań związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na płeć w naszym regionie. 

Tu można dołączyć do wydarzenia na Facebooku: Antykonferencja: Różni. Równi?

Temat przewodni czyli równość płci to doskonały wątek do prowadzenia otwartego dialogu i wymiany myśli. Spotkanie odbędzie się w formule Open Space Technology, dzięki której każda osoba będzie mogła zgłosić temat do dyskusji, na ważny dla niej temat. Rozmowy będą odbywały się w małych grupach, co ułatwi uczestniczkom i uczestnikom zabieranie głosu. „Prawo dwóch stóp” natomiast umożliwi swobodne przemieszczanie i branie udziału w wielu dyskusjach. Spotkanie w „otwartej przestrzeni” będzie okazją do poznania nowych, ciekawych osób i szansą na podjęcie wspólnych inicjatyw.

Kto może przyjść?

Zaproszenie kierujemy do wszystkich osób – kobiet, mężczyzn i osób niebinarnych, dla których kwestia równouprawnienia jest ważna, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem, a także wspierać i wspólnie działać.
Jak najbardziej można przyjść z dziećmi. Wstęp jest bezpłatny i nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja uczestnictwa. 

Czym jest Otwarta Przestrzeń/ (anty)konferencja?

“Sami uczestnicy i uczestniczki tworzą program i jego zawartość dopiero w trakcie trwania konferencji. Dzięki temu oraz określonym zasadom OST umożliwia maksymalne zaangażowanie wszystkich zainteresowanych tematem uczestników/uczestniczek. Wydarzenie kończy się planowaniem działań na przyszłość, za które uczestnicy/ uczestniczki biorą odpowiedzialność. Konferencje metodą Open Space realizowane są w ponad 130 krajach na całym świecie. Najbardziej popularne są w Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech.”

za: Wikipedia

informacje Organizacyjne

Gdzie? Studenckie Centrum Kultury, ul. Katowicka 95, Opole
Termin: 1 grudnia, 10.00-14.00
wstęp: bezpłatny i bez wcześniejszej rejestracji

Jest to już drugie wydarzenie z serii Kobiety w Dialogu. Pierwsza taka antykonferencja odbyła się rok temu i jej efekty wciąż nas pozytywnie zaskakują. Tym bardziej zapraszamy do udziału w niej! 

Partnerem spotkania jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, a finansowane jest ze środków Fundacji Batorego.