„Jak wykorzystywać gry w promowaniu idei samorządności” – szkolenie otwarte

Dzięki grom takim jak Civitas Opole, czy Partycypolis, 2 lipca będziesz dobrze się bawić, a jednocześnie dowiesz się jak je przeprowadzić, by wśród graczy i graczek budować samorządne społeczeństwo obywatelskie. Zapraszamy osoby pracujące z młodzieżą. 

Poznaj bezpłatne gry, które wykorzystasz w pracy z młodymi osobami, by wspólnie rozwijać poczucie sprawstwa i mocy. Zapraszamy animatorów/ki, edukatorów/ki, nauczycieli/ki, osoby pracujące z młodzieżą i wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem gier w procesie edukacji.

Otwarte szkolenie, które poprowadzą Karolina Pisz i Anna Kasperek, odbędzie się 2.07. 2018 w Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu przy ul. Koraszewskiego 7-9, w godzinach 9:00 – 15:00. 

Szkolenie jest bezpłatne, zgłoszenia prosimy wysyłać do 29.06.2018 na adres: rekrutacja@laboratoriumzmiany.org 

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „ Zagramy w kulturę”, w którym chcemy wzmocnić umiejętności społeczne u młodych ludzi. To one pomogą im w kształtowaniu refleksyjnej postawy wobec mediów i wytworów popkultury. Do realizacji tego celu wybrałyśmy grę terenową jako narzędzie, które pozwoli nam w przyjazny sposób pokazać nastolatkom, jak współczesna popkultura wpływa na naszą postawę i postrzeganie stereotypów.

Projekt realizujemy dzięki dofinansowaniu z programu Edukacja Kulturowa Opolszczyzny – EDUKO 2018.

Śledźcie nas także na Facebooku, by być na bieżąco z naszymi wydarzeniami.