Fundacja w trakcie wakacji nie zwalnia tempa!

Choć wakacje to czas odpoczynku i regeneracji, to nasza Fundacja nie zdejmuje nogi z gazu.  Wszystko po to, by we wrześniu zaskoczyć wszystkich rozmachem działań. O tym nad czym pracujemy, dowiecie się poniżej.

Misja: Odwaga

Trwają prace nad warsztatami, które odbędą się już na jesień. Dzięki wsparciu darczyńców spotkamy się niebawem z młodzieżą w Myślenicach i Niemodlinie. Postępy z naszych prac niedługo zobaczycie na naszym Instagramie i fanpage, a teraz możemy zdradzić, że układamy scenariusze i testujemy różne ćwiczenia. Oj, nie możemy się doczekać tych spotkań!

Co prawda zbiórka zakończyła się oficjalnie, ale wciąż można wpłacać pieniądze pod adresem: www.misjaodwaga.pl. Z Waszą pomocą uda się zorganizować kolejne odważne warsztaty!

Superbabki wracają we wrześniu

Nawet Superbabki potrzebują chwili odpoczynku, dlatego zapraszamy na kolejne spotkania już we wrześniu. Tradycyjnie w ANA Cafe, zawsze w ostatni wtorek miesiąca. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia archiwalnych transmisji z wszystkich Spotkań. Listę linków znajdziecie poniżej. 

http://bit.ly/2OPB4hc

Z młodzieżą w dialogu

Pod koniec sierpnia widzimy się z najcudowniejszą młodzieżą Opolszczyzny, by pracować nad ich umiejętnościami komunikacyjnymi, organizacyjnymi i liderskimi. Chcemy, by prężnie działała dla równieśników i rówieśniczek oraz swoich regionów. Mamy nadzieję, że po całej serii zjazdów z nami, młodzi będą aktywną i szanowaną stroną w procesach tworzenia polityk społecznych, zwłaszcza tych dotyczących młodzieży. Stą też nasza wspólna praca z nastoletnimi aktywistkami i aktywistami. Znacie decydentów/tki, które chętnie wesprą młodych w działąniu? Dajcie nam znać, z przyjemnością stworzymy platformę kontaktów! Tymczasem, do zobaczenia w

ASITI Urban Games – rozegramy miasto!

We wrześniu organizujemy konferencję dla naukowców/czyń oraz praktyków/czek zajmujących się lub pracujących z grami. Przez tydzień ugościmy uczestników i uczestniczki z Włoch, Hiszpanii i Portugalii. To nie tylko okazja do wymiany dobrych praktyk i know-how, ale także okazja dla mieszkanek/ców Opola, by zagrać w stworzone specjalnie na tę okazję, gry miejskie.

Serdecznie zapraszamy z dziećmi, z rodzicami, koleżankami i kolegami w dniach 9-13 września. To otwarte i bezpłatne wydarzenie, idealne do tego, by pobyć razem i spedzić miło czas, a jednocześnie pomóc nam w tworzeniu nowych rozwiązań pedagogicznych. Do zobaczenia w Opolu!

Porozmawiajmy w Open Space

Z radością zapraszamy 16 listopada br. na spotkanie w formule Otwartej Przestrzeni (Open Space Technology), które będzie możliwością dialogu o sytuacji i problemach dotyczących kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie.To już trzecia edycja organizowanego przez nas OST!

Czym jest Otwarta Przestrzeń/ (anty)konferencja?

Sami uczestnicy i uczestniczki tworzą program i jego zawartość dopiero w trakcie trwania konferencji. Dzięki temu oraz określonym zasadom OST umożliwia maksymalne zaangażowanie wszystkich zainteresowanych tematem uczestników/uczestniczek. Wydarzenie kończy się planowaniem działań na przyszłość, za które uczestnicy/ uczestniczki biorą odpowiedzialność. Konferencje metodą Open Space realizowane są w ponad 130 krajach na całym świecie. Najbardziej popularne są w Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech.

za: Wikipedia

Spotkanie odbędzie się w formule OST, dzięki której każda osoba będzie mogła zgłosić temat do dyskusji, na ważny dla niej temat. Rozmowy będą odbywały się w małych grupach, co ułatwi uczestniczkom i uczestnikom zabieranie głosu. „Prawo dwóch stóp” natomiast umożliwi swobodne przemieszczanie i branie udziału w wielu dyskusjach. Spotkanie w „otwartej przestrzeni” będzie okazją do poznania nowych, ciekawych osób i szansą na podjęcie wspólnych inicjatyw.

Kto może przyjść?

Zaproszenie kierujemy do wszystkich osób – kobiet, mężczyzn i innych osób, dla których poruszany temat jest ważny i które chcą dzielić się swoim doświadczeniem, a także wspierać i wspólnie działać.
Jak najbardziej można przyjść z dziećmi.

Jest to wydarzenie otwarte i bezpłatne.

Partnerem spotkania jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, a finansowane jest ze środków Fundacja Batorego.

Aktualalność w tym temacie można śledzić na facebookowym wydarzeniu! Zachęcamy do kontaktu osoby, które chciałyby pomóc w organizacji tego wydarzenia.

Wszystkim odpoczywającym życzymy dużo spokoju, radości, rozrywki, regenracji i czasu dla siebie. Do zobaczenia wirtualnie i osobiście we wrześniu!