Dziewczyńska moc przybierze na sile w Opolu. Festiwal Dziewczyn 2018

festiwal dziewczyn

Między 8 a 14 października Opole za sprawą Festiwalu Dziewczyn 2018 stanie się polskim centrum dziewczyńskości. Wspólnie z dziewczynkami, dziewczynami i kobietami będziemy odkrywać i wzmacniać w sobie dziewczyńską moc!

Z inicjatywy ONZ 11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynki. Święto to ma przybliżyć społeczeństwu szczególne wyzwania, przed jakimi stoją dziewczęta na całym świecie. Fundacja Laboratorium Zmiany pragnie, aby stał się on okazją do wzmocnienia i obdarzenia całą górą budujących emocji dziewczyn w różnym wieku! Tak powstał nasz Festiwal Dziewczyn 2018.

Festiwal Dziewczyn 2018 kierowany jest do dziewczynek, dziewczyn, kobiet, ale także wszystkich mężczyzn, tych młodszych i tych starszych, którzy chcieliby z córkami, siostrami, wnuczkami czy koleżankami wspólnie świętować. Laboratorium Zmiany chce, by wszystkie dziewczyny poczuły, że każda z nich jest wyjątkowa i ma swoją szczególną moc, którą warto pielęgnować.

festiwal dziewczyn

Festiwal obfituje w różnorodne wydarzenia związane z literaturą, filmem, tańcem, ciałopozytywnością, a nawet majsterkowaniem! Zwieńczeniem spotkań, warsztatów i dyskusji będzie Święto Dziewczyn, które odbędzie się 13 października w C.H. Turawa Park. To nie tylko dzień pełen warsztatów kreatywnych, wspólne czytanie książek o kobietach i dziewczynach, malowanie twarzy, ale także gra rodzinna z dziewczyńską fabułą, która rozegra się na terenie Turawa Park. Przede wszystkim Święto Dziewczyn to wyłonienie i nagrodzenie zwyciężczyń w Konkursie #mocdziewczyn. Aby wygrać nagrodę główną – dwa dwuosobowe bilety do Energylandii – należy zrobić zdjęcie, na którym będzie przedstawiona uczestniczka i jej „supermoc”. Jako „supermoc” traktowane są wszelkie pasje, hobby, zainteresowania, umiejętności, talenty, zajęcia, które w ocenie Uczestniczki dają jej moc i wzmacniają jej poczucie własnej wartości. Nagrody będą przydzielane przez Komisję Konkursową oraz internautów (Nagroda Publiczności). W konkursie przewidziane są również inne nagrody.

Szczegółowy program oraz informacje o konkursie są dostępne w zakładce Festiwal Dziewczyn 2018. 

Partnerem Festiwalu jest C.H. Turawa Park.
Matronat nad wydarzeniem objęły: Wydawnictwo Debit oraz Dwie Siostry. Współpraca: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.