Dr Krysytna Słodczyk była naszą trzecią Superbabką! Krótka relacja

Superbabki

Za nami trzecie już Spotkanie z Superbabkami. Tym razem gościła dr Krystyna Słodczyk, ekolożka, działaczka społeczna, animatorka ruchów o charakterze proekologicznym. Związana z Opolskim Alarmem Smogowym, a także liderka Klubu Krystyn Opolskich i matka chrzestna 400-letniego dębu, pomnika przyrody. Co to było za spotkanie!

Tradycyjnie całe spotkanie było transmitowane na naszym fanpage. Z przyczyn technicznych, transmisję można objerzeć w trzech częściach. Poniżej znajdują się linki do każdego odcinka.

  1. https://www.facebook.com/FLaboratoriumZmiany/videos/260424644615156/
  2. https://www.facebook.com/FLaboratoriumZmiany/videos/1943996275707743/
  3. https://www.facebook.com/FLaboratoriumZmiany/videos/435119377023466/

Jak co miesiąc spotkałyśmy się w ANA CAFE o 18.00, by wysłuchać Superbabki. Tym razem dr Słodczyk, którą w Opolu kojarzy się głównie z ekologią, zaczęła od stowarzyszenia Krystyn i Klubu Krystyn Opolskich, w którym mocno się udziela. Już wiemy, że wszystkie Krystyny są zaradne, twarde i charyzmatyczne, a jak wspomina dr Słodczyk, może to właśnie przez te mocne “r” w imieniu. Dużo ciepłych słów usłyszałyśmy o wspierających się Krystynach i tym jak pomagają sobie w całej Polsce, we wszystkich dziedzinach życia. Od tego wspierania się kobiet płynnie przeszłyśmy do rozmowy o udzielaniu się różnych nacji w życiu publicznym i w wolontariacie. I tak zaczęła się długa rozmowa o społeczeństwie obywatelskim oraz partycypacji społecznej na przykładzie aktywistek i aktywistów z Opolskiego Alarmu Smogowego. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad tym, czy smog to realny problem, koniecznie powinien wysłuchać całego wykładu dr Słodczyk. My nie mamy już żadnych wątpliwości.

Jesteśmy wdzięczne za przyjęcie naszego zaproszenia przez dr Słodczyk. W walce o czyste powietrze i dłuższe oraz zdrowsze życie czujemy się zmotywowane.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich na kolejne spotkanie, której już 18 grudnia 2018 r. Tradycyjnie w ANA CAFE o 18.00. 

O SAMYCH SPOTKANIACH

Widzimy się w każdy ostatni wtorek miesiąca w godzinach wieczornych. Wstęp na Spotkania z Superbabkami jest bezpłatny. Są to wydarzenia otwarte, serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wysłuchać historii Superbabki i zadać jej pytania, jeśli się nasuną. Każde Spotkanie jest ogłaszane wcześniej na fanpage, polecamy nas obserwować, by nie przeoczyć następnego wydarzenia. Jednocześnie można z nami współtworzyć Spotkania! Na facebooku powstała grupa, która podsuwa propozycje swoich Superbabek. Zapraszamy!

Spotkania odbywają się dzieki dofinansowaniu przez Fundację Batorego.  Fotografia użyta w grafice pochodzi ze strony Radia Opole.