Zespół

Obecny zespół Fundacji Laboratorium Zmiany tworzą cztery kobiety. Odkrywają odwagę w sobie i w innych, po to by wspólnie próbować zmieniać na lepsze rzeczywistość. Cechuje je niezwykłe zaangażowanie, dobra organizacja, profesjonalizm i entuzjazm w realizacji celów. 

Katarzyna Krzyżanowska

Prezeska zarządu Fundacji Laboratorium Zmiany

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Opolskim i od pięciu lat pracuję w szkole jako psycholożka, ukończyłam również politologię na tej samej uczelni i przez 2 lata uczyłam Wiedzy o Społeczeństwie. Swoją aktywność społeczną i umiejętności organizatorskie zawdzięczam wieloletniej pracy i wspaniałej przygodzie w hufcu ZHP Niemodlin.


W Fundacji tworzę i organizuję gry miejskie i terenowe, spotkania dla osób zainteresowanych działaniem na rzecz swoich środowisk, zachęcam i wspieram dziewczyny i kobiety w realizacji ich przedsięwzięć. Szkolę również z  umiejętności społecznych, szczególnie bliska jest mi praca z emocjami, asertywność oraz rozwijanie kreatywności. Przeprowadziłam ponad 300 godzin warsztatów, szkoleń spotkań i gier i wciąż mi mało.

Prywatnie jestem żoną Marka, mamą Juliana i Mikołaja oraz wielką fanką rodzicielstwa bliskości. Inspirują mnie Brene Brown, Alexander Lowen, Agnieszka Stein i Jasper Jull. Lubię chodzić boso po trawie, siedzieć przy ognisku i pić aromatyczną kawę przed domem.

Karolina Pisz

Wiceprezeska zarządu Fundacji Laboratorium Zmiany

Od 2013 roku pracuję jako trenerka umiejętności społecznych, od tego czasu działam też w zarządzie Laboratorium Zmiany. Jestem współautorką większości projektów naszej Fundacji i często byłam też ich koordynatorką. Jednak najbardziej spełniam się prowadząc warsztaty:

 • dla młodzieży,
 • dla kobiet,
 • dla grup międzypokoleniowych,
 • dla osób planujących założenie lub rozwój firmy.

Mam na koncie ponad 600 godzin przeprowadzonych szkoleń, warsztatów, spotkań i gier. Moje ulubione metody pracy to te, które wzmacniają sprawczość i pobudzają kreatywność, obecnie to drama stosowana i grywalizacja.

Posiadam certyfikaty:

 • “Szkoły Trenerów Ekonomii Społecznej” prowadzonej przez Centrum Szkoleń i Rozwoju osobistego MERITUM
 • “Drama w rozwijaniu kreatywności”, “Drama w przedszkolu i szkole”, “Kurs Dramy Stosowanej” - prowadzone przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy
 • “Praktyk Treningu Zastępowania Agresji” - Instytut Amity
 • “Trening skutecznego rodzica”
 • ‘Praktyk Horse Assisted Education”

i wiele innych zaświadczeń.

Jestem mamą Natalki i Piotrka - bardzo pomysłowej pary - ich wychowanie to duże wyzwanie. A moje hobby to robienie NIC.

Anna Kasperek

Wiceprezeska zarządu Fundacji Laboratorium Zmiany

Jestem absolwentką psychologii i historii na Uniwersytecie Opolskim, certyfikowaną trenerką umiejętności społecznych, współzałożycielką Fundacji Laboratorium Zmiany. Prowadzę warsztaty dla młodzieży i dorosłych, wykorzystując dramę stosowaną. Szczególnie ważna jest dla mnie komunikacja oparta na empatii. Współtworzę projekty, gry, lubię posługiwać się również słowem pisanym.
Kursy i szkolenia:

 • Trener programu Spadochron, FISE
 • Drama stosowana, Drama w przedszkolu, Mądrzy w emocjach, Stowarzyszenie Stop-Klatka
 • Praktyk Treningu Zastępowania agresji ART,
 • Insytut Amity Train the trainers Horse Assisted Education, Horse sense 

Prywatnie jestem posiadaczką altu, którym dzielę się w Chórze Hura, ogrodniczką u podnóża Beskidu Wyspowego, mamą trójki dzieci, żoną jednego męża. Marzę o świecie, w którym dziewczyny są odważne i lubią siebie.

Magdalena "Meg" Kurowska

Członkini Fundacji Laboratorium Zmiany

Z zawodu dziennikarka, z zainteresowania socjolożka, z pasji aktywistka. Jestem dumną absolwentką Applied Gender Studies na Uniwersytecie Opolskim. Od 2015 r. pracuję z młodzieżą jako trenerka (Polsko-Angielska Szkoła Trenerów Młodzieżowych). Mówię o sobie także "wieloletnia aktywistka działająca na rzecz kobiet i młodzieży". W pracy trenerskiej specjalizuję się w komunikacji, wystąpieniach publicznych i liderstwie (certyfikat Competent Communicator z Toastmasters International). Do tej pory posiadam cztery certyfikaty Youthpass: 

 • Youthpass for Training and Networking Projects - Young Leaders Managing Conflicts
 • Youthpass Mobility of Youth Workers - ART ME UP,
 • Youthpass Mobility of Youth Workers - Freedom Fountain: Youth Culture as Expression od Freedom,
 • Youthpass for training projects - Follow the impulse: Improvisation as a tool in a youth work, 
 • ukończyłam także szkolenie "Kuźnia Kampanierów" organizowane przez Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO. 

Do tego wszystkiego liczne zaświadczenia, zazwyczaj dot. komunikacji, marketingu, PRu i wystapień publicznych. 

Prywatnie dzielna przedsiębiorczyni, blogerka, kocia matka, feministka, fanka mediów i nowych technologii. Od niedawna oprócz gender i trendów społecznych pochłania mnie sharing economy (ekonomia współdzielenia) i partycypacja obywatelska. Od zawsze pcham się w nowe i nieznane.

Szukaj na stronie Fundacji:

Fundacja Laboratorium Zmiany
ul. Polna 15
49-100 Niemodlin
KRS: 0000571424
NIP: 9910502051