Wakacje z Kulturką i Humorkiem na niemodlińskim zamku

Za chwilę wakacje, a nasza fundacja ma fantastyczną propozycję na spędzenie pierwszych wakacyjnych dni na niemodlińskim Zamku Książęcym dla dzieci i młodzieży z Niemodlina i okolicy.

Dzieci w wieku 7 -14 lat zapraszamy do udziału w wakacyjnej przygodzie w świecie Kulturki i Humorka.
Przez cztery dni czerwca w godzinach 9.00-13.00 na Zamku Książęcym w Niemodlinie odbywać się będą wakacyjne warsztaty, podczas których będziemy wspólnie odkrywać świat sztuki i uczuć.

Poniedziałek 26 czerwca
Warsztaty dramowe: Kulturka i Humorek  – na zajęciach dramowych zaprosimy dzieci do emocjonującego świata Kulturki i Humorka, który będziemy poznawać i tworzyć. Dowiemy się kim są, jak wyglądają i co robią Kulturka i Humorek oraz wspólnie z nimi przeżyjemy różne przygody.

Wtorek 27 czerwca
Warsztaty muzyczno-plastyczne: Dźwięki to nie tylko piosenki – słuchanie muzyki i różnych dźwięków będą dla nas inspiracją do rozmowy na temat myśli i uczuć, które pojawiają się w nas,  kiedy słuchamy muzyki. W kolejnej części zajęć dzieci stworzą własne instrumenty muzyczne, które wykorzystają do gry,  również na kolejnych spotkaniach.

Czwartek 29 czerwca
Warsztaty sensoplastyczne: Moje stopy, moje ręce – czuję różne konsystencje – – na warsztatach będzie dużo zabawy za pomocą dłoni i stóp  na dużych arkuszach papieru zrobimy prace z materiałów o różnych konsystencjach – płynne, galaretowate, twarde, miękkie, sypkie. Z tych zajęć na pewno nie wrócisz czysty!

Piątek 30 czerwca
Warsztaty kreatywności: W krainie śmieciostworów – na zajęciach będziemy robić postacie ze świata Kulturki i Humorka, makiety z kartonów i wielgachnych materiałów, by potem bawić się wspólnie w tym artystycznym świecie. A wszystko to z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Formularz zgłoszeniowy można dostać u Katarzyny Krzyżanowskiej w SP nr 1, pobrać formularz w kasie Zamku Książęcego lub poprzez elektroniczny formularz.

Warsztaty dla młodzieży
Młodzież zapraszamy w sobotę 24 czerwca do wspólnego stworzenia niemodlińskiej gry miejskiej, którą zrealizujemy razem już 2 lipca jako część uroczystego zakończenia projektu „Kulturka i Humorek”.
Zapisy na warsztaty dla młodzieży przez formularz elektroniczny.

Chętnych do udziału w projekcie „Kulturka i Humorek” zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz szybkie zgłoszenie, bo ilość miejsc jest ograniczona!

regulamin

zgłoszenie

Projekt „Kulturka i Humorek” realizowany jest dofinansowany w ramach konkursu grantowego „Opolskie EDUKO 2017”.

 

Jedna myśl na temat “Wakacje z Kulturką i Humorkiem na niemodlińskim zamku”

Możliwość komentowania jest wyłączona.