Stworzyłyśmy grę planszową Civitas Opole na 800-lecie Opola

„Dawno, dawno temu. A dokładnie 800 lat temu książę Kazimierz I opolski wybrał się w daleką wyprawę. Nie spodziewał się wówczas, że powróci z niej z żoną – piękną i mądrą bułgarską carówną Wiolą. Nie spodziewał się także, że to z woli księżnej Wioli nadodrzański gród zamieni się w miasto. Zapewne nie spodziewał się także tego, że założone przez niego miasto przetrwa burzliwe losy historii, a jego mieszkańcy będą świętować Jubileusz 800-lecia miasta”.

Civitas Ople to zestaw gier dla całej rodziny, dzięki którym będziecie bawić się i poznawać historię Opola i jego mieszkańców. Teraz to Wy, wraz z księżną Wiolą, będziecie budować miasto, zgodnie ze swoim planem i pomysłami. A jeśli gra rozbudzi Wasze apetyty i chęć na prawdziwą przygodę, zapraszamy do rozwikłania questowej zagadki.

Projekt ten powstał w związku z obchodami 800-lecia Opola, a jego celem jest promocja tego wydarzenia wśród mieszkańców miasta oraz przybliżenie im ważnych wydarzeń i postaci z jego historii. Efektem projektu jest rodzinna gra planszowa Civitas Opole oraz Quest, które będą rozpowszechniane przez Miasto Opole w roku obchodów jubileuszu – 2017. O grze i efektach projektu więcej już wkrótce.