Gra miejska na 800-lecie Opola

800 -lecie miasta Opola, to wyjątkowe święto dla jego mieszkańców. To, że możemy przeżywać taki jubileusz, mimowolnie kieruje myśli w stronę początków miasta, jego założycieli, osób, których życie   i losy splotły się z losami miasta. Bo Opole, to nie same mury, ale przede wszystkim ludzie. Ludzie, którzy je wznosili, osoby, które decydowały o jego rozwoju, osoby, które przewijały się przed laty przez jego ulice i place, wszyscy, dzięki którym w Opolu tętniło i nadal tętni życie.

 

Dzisiaj to właśnie my możemy tworzyć historię, kształtować rzeczywistość, dorzucić coś od siebie
i mieć wpływ na świętowanie 800 – lecia Opola.

Zapraszamy Opolanki i Opolan do wspólnego tworzenia gry miejskiej upamiętniającej 800 lat istnienia naszego pięknego miasta.

Zapraszamy osoby, które lubią doświadczać nowych rzeczy, osoby fascynujące się historią, dla których przekazywanie wiedzy w niecodzienny sposób jest radością i przygodą. Zapraszamy studentów, seniorów, ludzi młodych i dojrzałych. Tych, którzy mieszkają tu od zawsze i tych, którzy dopiero zadomowili się w mieście. Nasza różnorodność pomoże spojrzeć na temat historii miasta z różnych stron, przez co jej opowiadanie będzie jeszcze ciekawsze!

Jeżeli:

  • masz pomysły, albo…
  • lubisz drążyć, szukać, czytać, albo…
  • chcesz poznać nowych ludzi,
  • jesteś aktywną osobą,
  • czujesz, że mało wiesz o Opolu i chcesz wiedzieć więcej,
  • chcesz pokazać innym zapomniane, nieznane historie

Zgłoś się do Fundacji Laboratorium Zmiany: zarzad@laboratoriumzmany.org

Razem stworzymy wyjątkową GRĘ MIEJSKĄ upamiętniającą jubileusz 800-lecia OPOLA!